Xerox Iridesse, Dijital Üretimde Yenilikçilik alanında En İyi Avrupa Dijital Baskı Birliği ödülünü aldı

Tek bir geçişte altı renge kadar baskı yapabilen tek dijital baskı makinesi olan Iridesse, dekoratif metalik, şeffaf ve beyaz mürekkeplerle süsleme özelliğine de sahip. Bu özellik, orta ölçekli şirketlerin sınırlı baskı işlerinde özel sonlandırmaları kullanmasını kolaylaştırırken, dijital baskı yapan şirketler için de daha fazla tasarım fırsatı sunuyor.

15 Mayıs Çarşamba günü Münih’te düzenlenen Avrupa’nın en büyük özel baskı fuarı olan FESPA Global Print Expo‘da, EDP, Xerox IridesseTM  ‘e bu ödülü, endüstrinin en önemli üç unsuru olan maliyet, verimlilik ve kaliteyi sağladığı için layık gördü.

Kreatif ajans Glazier Design’dan Ben Glaizer “Kreatif bir markalaşma ajansı olarak en büyük varlığımız fikirlerimizdir. Xerox IridesseTM bize, moda şirketleri, perakendeciler ve diğer sektörler için yeni ve taze fikirler sunmak üzere birçok fırsat veriyor. Hızlı ve verimli çalışmamızı sağlayan, böylece müşteri maliyetinden ve zamanından tasarruf eden olağanüstü hızlı geri dönüş süresi sunuyor” diyor.

 Xerox Global Offferings Başkan Yardımcısı Tracey Koziol, şöyle anlatıyor:

“Iridesse, tam anlamıyla Xerox’un yenilikçiliğidir. Iridesse tasarımcılar ve dijital baskı yapan şirketlere tekliflerini çeşitlendirme ve işlerini düşük maliyetle daha fazla özellik, daha iyi kalite ve daha fazla esneklik ile büyütme olanağı tanır.”

Iridesse’i test eden ilk müşterilerden biri, Londra’da bulunan IPW1 oldu. Bu başarılı denemeyi, İngiltere’nin önde gelen ticari baskı şirketleri Hickling ve Squires ve Hobs Repro, İtalya’da bulunan Furlan Grafica, İspanya’daki Adaepua ve ByPrint Madrid, İsviçre’deki ILG Druck ve Benelux’deki Printsalon dahil olmak üzere Avrupa çapındaki tesisler izledi.