Xerox’un Yeni Uygulamaları İş Ortaklarına Yepyeni Fırsatlar Sunmaya Devam Ediyor

Xerox kanal ortakları kendi uygulamalarını oluşturarak pazarlamalarına ve satmalarına yardımcı olan yazılım şablonları ve bir e-ticaret modeli ile birlikte yeni ConnectKey® uygulamaları sayesinde satış sonrası sürekli gelirlerini artırabilirler.

Xerox Channels Başkanı Pete Peterson “Xerox ConnectKey uygulamaları ve teknolojisi kanal ortaklarımız için yeni imkânlar sunarak yeni fırsatlar ve gelir akışları sağlayabilir” ifadesinde bulundu.

Yeni App Gallery işletmeler için açıldı

Xerox App Gallery’de sunulan yeni e-ticaret özelliği kanal ortakları için global bir pazar alanı sunar ve uygulamalarda gezinmeyi, dağıtımı ve satışı kolaylaştırır. Ayrıca kanal ortakları müşterileri bir uygulamayı satın aldığında karı paylaşabilir.

Galeride bulunan şablonlarla özel uygulamalar kolayca geliştirilebilir. Yeni geliştirme alanlarına açılan ortaklar ve daha fazla iş imkânına erişmek isteyenler için bu önemli bir giriş noktasıdır. Bu şablonlar için programlama deneyimi gerekli değildir; uygulama geliştirme konusunda daha deneyimli ortaklar için daha fazla özelleştirme amacıyla yazılım geliştirme kitleri mevcuttur.

ABD’de ilk Xerox Sertifikalı Özel Uygulama Geliştiricisi JustTech’in sahibi Joshua Justice global olarak kendisine ait 40,000 yükleme ve uygulama lisanslama ücretleri ile 1 milyon dolardan fazla gelir ile uygulamaların değeri konusunda bir örnek oluşturuyor.

Justice yeni App Gallery’nin ortaklar için bir avantaj olduğuna inandığını söyleyerek şunları ekledi: “Artık belge teknolojisi sağlayıcıları ve IT tedarikçileri back-end ticaret varlıkları üreterek değil müşterilerimize özel çözümler geliştirerek en yüksek değere ulaşabilirler.

Yeni uygulamalar işleri kolaylaştırır

Xerox’un en yeni uygulama koleksiyonu ile kanal ortakları artık yorucu ve zaman alan faaliyetlerde müşterilerine çözümler sunabilir. Xerox VersaLink® ve Xerox AltaLink® ile birlikte ConnectKey destekli cihazlar serileri aşağıdaki uygulamalar için pilot olarak seçildi:

  • Xerox Connect App for Salesforce: Salesforce’un Müşteri İlişkileri Yönetim sistemine doğrudan çok fonksiyonlu yazıcıdan ulaşın; belgeleri doğrudan Salesforce’a tarayarak satış yönetimi bilgilerini müşteri klasörlerine yükleyin ve paylaşın.
  • Xerox Audio Documents App: kâğıt belgeleri güvenli şekilde ses dosyalarına dönüştürür ve seyahat edenler, birden fazla iş yapmayı veya dinlemeyi sevenlerin okumak yerine hareket halindeyken dinlemesini sağlar.
  • Xerox Connect App for QuickBooks Online: çoklu makbuz tarama imkânı ile uğraşmadan harcama iade sürecinin halledilmesini sağlar. Makbuz verileri harcama raporuna çıkarılır ve zamanında onaylanması için inceleme yapanlara bildirim ile birlikte gönderilir. Concur kullanıcıları için yılsonuna kadar benzer bir makbuz yönetim uygulaması geliştirilecek.
  • Xerox Forms Manager App: kâğıt bazlı dosyalama risklerini azaltırken birden fazla formun yönetimini basitleştirir. Dâhili QR kodlar sayesinde akıllı yönlendirme imkânları ile taranan formlar uygun eposta adreslerine otomatik şekilde yönlendirilir.
  • Xerox Quick Link App: IT desteği olmadan yazdırmayı hızlı şekilde başlatmayı sağlar. Bu duyusal uygulama kurulum için uygun bağlantısı olan cihazdan doğrudan bir e-posta gönderir ve bilgisayarları ve mobil cihazları sürücüler ve yapılandırma ayarları ile birbirine bağlar.

Ortaklar ayrıca aşağıdaki gibi eğitim sektörü için özel tasarlanan uygulamalar ve çözümlerden de faydalanabilir:

  • Xerox Connect App for Blackboard: alanında lider bir yönetim sistemine erişim sunar; belgeler dijital hale getirilerek çok fonksiyonlu yazıcılardan Blackboard Learn hesabında saklanır.
  • Xerox Proofreader Service: İngilizce dilindeki yazılı materyalleri yazım, dil bilgisi, yazı dili ve izinsiz alıntı gibi konularda kontrol eder.

Mevcut Durum

Xerox’un en yeni ConnectKey destekli uygulamaları 2018’in dördüncü çeyreği ve 2019’un ilk çeyreği arasında seçili bölgelerde Xerox App Gallery’e eklenecek.