Xerox 9 Yıldır Dünya Çapında MPS Lideri

Xerox Yönetilen Baskı Hizmetleri (MPS) pazarında Quocirca’nın dünya çapında pazar durum raporuna göre dokuzuncu kez birinci olarak liderliğini güçlendirdi.

“Quocirca Yardımcı Direktörü Louella Fernandes, Xerox’un bu alandaki liderlik konusundaki tutarlılığı onu bir kez daha en üst sıraya çıkardı”. Xerox’un sunduğu çoklu satış desteği, global teslimat, güvenilir ConnectKey teknolojisi ile birlikte kapsamlı analiz ve raporlama imkânları şirketin MPS pazarındaki devam eden gücünü sağlamlaştırdı.” ifadesinde bulundu.

Xerox’s ConnectKey® teknolojisi fiziksel ve dijital alanları birbirine bağlar ve geleneksel baskı cihazlarını modern çalışma alanlarının ihtiyaçlarını karşılayan akıllı ve bağlı yardımcılara dönüştürür. Portfolio kişiselleştirilmiş otomatik iş akışları, tek dokunuşla erişim, bulut, mobil hazırlık, özel uygulamalar ve çok katmanlı güvenlik özellikleri, üretkenliği, verimliliği ve bilgi güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

Müşterilerin stratejik hedeflere ulaşmasına yardımcı olur

Xerox MPS müşterileri yönetilen baskının stratejik hedeflere ulaşmada sağlayacağı somut yöntemleri görmeye devam ediyor. İspanya ve Portekiz’de araç kiralama alanında pazar lideri olan Goldcar için MPS şirketin coğrafi genişleme ve organik büyüme hedeflerine ulaşmak üzere esneklik ve maliyet tasarrufunu artırmasına yardımcı oldu.

“Goldcar Teknoloji Direktörü Cesar Lopez “Xerox MPS yeni ofisler ile genişlememiz ve günlük faaliyetlerimizde ihtiyaç duyduğumuz kontrol ve maliyet optimizasyonu için ihtiyacımız olan hız ve esnekliği sundu. MPS ayrıca gereksiz baskı olaylarını incelememize ve genel kâğıt kullanımını azaltmamıza yardımcı olarak sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk konusunda uzun süredir koruduğumuz sorumluluğumuzu da güçlendirmemize yardımcı olmaktadır.” ifadesinde bulundu.

Xerox’un MPS teklifleri kâğıttan dijitale geçen büyük şirketler ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin karmaşık ihtiyaçlarına yönelik olarak da tasarlanmıştır. Xerox DocuShare® platformu gibi teknolojiler mobil çalışma, işbirliği, duyusal veri yönetimi ve zaman alan süreçlerin otomasyonu gibi modern ofislerin çok önemli adımlar atmasını da sağlar. Xerox’s User Analytics Service gibi araçlar otomasyon dijital dönüşüm fırsatlarını belirlemek amacıyla yazıcı kullanımı konusunda da çok önemli bilgiler verir.

Quocirca raporunda da belirtildiği gibi doküman ve veri güvenliği de Xerox MPS değer teklifinin çok önemli bir bölümünü oluşturmaktadır: “Xerox MPS sözleşmelerinin temelinde çok güçlü güvenlik hizmetleri ve araçları bulunuyor Güvenliğe olan iki kat yaklaşımının içinde değerlendirme hizmetleri, güvenlik ilkesi geliştirme, uygunluk ve iyileştirme, denetleme ve takip imkânları bulunuyor.”

“Xerox Global Offerings Kıdemli Başkan Yardımcısı Tracey Koziol “Xerox’ta biz dijital iş akışı geçişlerine başlamaları veya varsa devam etmeleri için gerekli olan araçları ve desteği müşterilerimize sunuyoruz. MPS konusunda global bazda tekrar lider konumda olmaktan ve müşterilerimizin verimlilik, üretkenlik ve maliyet tasarrufu elde etmelerine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” ifadesinde bulundu.

Quocirca raporu ayrıca çeşitli seçkin MPS sağlayıcıları ile ilgili bağımsız bir değerlendirme de sunarak bir müşteri araştırmasına dayanan temel endüstri trendlerini de genel hatları ile belirtmektedir. Sonuçlardan bazıları:

  • MPS sözleşmeleri dijital iş akışı hizmetlerini kapsayacak şekilde genişletildiğinde işletmeler verimlilik ve üretkenlik konusunda daha fazla gelişim sağlayabilir. Toplamda kuruluşların %84’ü kâğıt içermeyen dijital süreçleri uyguluyor.
  • MPS dijitalleştirme ve iş akışı otomasyonu uygulaması ile dijital dönüşümün hızlandırılması açısından temel bir araçtır.
  • Hizmet kalitesi ve güvenlik MPS’in kullanılması için en önemli nedenlerdendir.
  • Kuruluşların neredeyse yarısı (%49) baskı güvenliğinin genel bilgi güvenliği stratejileri açısından çok önemli olduğu konusunda hemfikir.