Düşük Baskı Maliyeti ve Üst Düzey Güvenlik Xerox İş Yeri Çözümleri ile Mümkün

Günümüzde iş yerlerinde çok önemli yere sahip olan mobilite ve güvenlik konularına Xerox çok daha iyi maliyet denetimi sunarken hem veri hem de cihaz güvenliğini aynı anda sağlayan yeni çözümlerle cevap verdi.

İş Yeri Çözümleri, bulutta veya şirket içi sunucularda bulunan baskı yönetimi ve mobilite tekliflerini içerir. Yazıcı ve çok fonksiyonlu cihazlardan oluşan filolarla çalışan şirketler için ideal olan, bu yeni çözümler ile müşterilerin baskı cihazlarının kolaylık, güvenlik ve uygun maliyetten ödün vermeden çalışanları gibi bağlı hale gelmesidir.

Xerox İş Yeri Çözümleri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Tracey Koziol “Xerox İş Yeri Çözümleri geliştirilmesi ile müşterilere baskı işlemlerinde maliyetleri azaltmaya yardımcı olurken pazarda öncü güvenlik ve mobilite özellikleri sunarak ihtiyaçları karşılıyoruz” ifadesinde bulundu.

Güvenlik özellikleri
Xerox İş Yeri Çözümleri tüm mobil cihazlardan baskı alma imkânı sunmasının yanında veri ve cihaz erişilebilirliğini korumak üzere tasarlanmış iki yenilikçi güvenlik özelliği de sunmaktadır.

• İçerik Güvenliği baskı yapılan, kopyalanan veya taranan tüm içerikleri izleyerek güvenlik prosedürlerini iyileştirir ve fikri mülkiyeti korur. Kuruluşlara ekstra bir güvenlik katmanı sunarak içerik sahipleri veya yöneticilere hassas bilgiler yazdırıldığında veya paylaşıldığında otomatik olarak uyarı gönderir. Bu özellik, hassas veya gizli bilgilerle düzenli olarak çalışan kuruluşlar için özellikle çok önemlidir.
• Mobile Phone Unlock, bir mobil telefon Xerox AltaLink® ve VersaLink® cihazlarının kilidini açabilir ve yetkilendirme yapabilir ve bu sayede kolaylık ve maliyet tasarrufu sağlanır. Bu özellikle kart okuyucular ve bunlarda kullanılan manüel kartlar için gerekli maliyetler ortadan kalkar. Kullanıcılar telefonlarını kullanarak ve cihazların kullanıcı arayüzlerine yerleştirilmiş Near Field Communication ile Xerox Yazıcı Portalı üzerinden yetkilendirilir. Mobil cihazların çoğu ayrıca Xerox yazıcıların arayüzünde bulunan QR kodlarla da yetkilendirilebilir.

Xerox İş Yeri Çözümleri ile rapor panosunda ağ baskı istatistikleri analiz ve takip amacı ile bir arada toplanır ve bu sayede cihaz kullanımı ve maliyetler daha iyi anlaşılır. Temel baskı kuralları ile cihaz veya özelliklere kullanıcı veya grup seviyesinde erişim kısıtlaması getirilir ve maliyet denetimi imkânları iyileştirilir. Örneğin yöneticiler çalışma saatleri dışında yazıcılara erişimi kısıtlayabilir.
Xerox İş Yeri Çözümleri mobil dokümanları baskıya hazır formata dönüştüren düşük maliyetli baskı seçeneği oluşturduğu gibi birçok federal ofis ve düzenlemeye tabi endüstride gereklilik olan Federal Bilgi İşleme Standardı 140-2 devlet şifreleme standardını destekler.