Kreatif Ajansların Tercihine Tasarım Ödülü

Akıllı ve basit tasarımı ve tamamen yeni akıllı telefon benzeri kullanıcı arayüzü (UI) ile Xerox WorkCentre® 6515 Çok Fonksiyonlu Renkli Yazıcı  (MFP), International Forum Design GmbH’dan 2018 iF DESIGN AWARD ödülünün sahibi oldu.

Xerox’un ödül kazandıran görüntüsü, Japonya’daki Xerox ve Fuji Xerox ürün tasarımcılarından oluşan global bir ekip tarafından geliştirildi. WorkCentre 6515 bu ödülü son derece rekabetçi olan Bilgisayar kategorisinde 54 ülkeden yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi, dizüstü bilgisayar, tablet ve hatta robotik alanındaki ürünlerle katılan 6.400’ü aşkın katılımcının arasından kazandı.

Xerox’un Deneyim Tasarım Grubu Direktörü David Parsons, “Bu ödül ofis ortamlarında verimlilik sağlamak üzere çok fonksiyonlu yazıcılarına güvenen müşteriler için bir gereklilik olan üstün kullanım kolaylığıyla yenilikçi tasarımı bir araya getirme kabiliyetimizi bir kez daha gözler önüne sermiştir”. ifadesinde bulundu.

Ürünün yarışma seçim komitesinin dikkatini çeken özelliği oturan veya ayakta duran kullanıcılar için erişilebilir hareketli kullanıcı arayüzü, görsel ve işitsel ipuçları içeren çoklu modelli geribildirimler ve davranışsal tepkileri ve makine durumunu içeren duyusal LED ekranıydı. Yenilikçi kullanıcı arayüzü ayrıca Xerox AltaLink ® ve VersaLink® cihazlarında da bulunuyor.

Ürün geliştirme aşamasında Xerox ve Fuji Xerox tarafından yürütülen küresel araştırmada ofis estetiğine değer veren katılımcılar, iyi bir tasarımın çalışanların üretkenliğini ve moralini artırmaya yardımcı olduğunu belirtiyor.

Dünya çapında güçlü satışlara sahip WorkCentre 6515, mobil ve bulut platformlarını destekliyor ve dakikada 30 sayfa hızında baskı yapabiliyor. Ürün, kompakt, estetik ve güçlü tasarımı nedeniyle genellikle kreatif ajanslar tarafından tercih ediliyor.

IF DESIGN AWARD Hakkında

65 yıldır, IF DESIGN AWARD olağanüstü tasarım kalitesi açısından belirleyici kurum olarak kabul ediliyor. IF etiketi, olağanüstü tasarım hizmetleri için dünya çapında biliniyor ve iF DESIGN AWARD, dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu öncü yarışmanın kazananları arasında Apple, BMW, Fitbit ve Philips gibi markalar da yer alıyor.