Parmak İzi ile Güvenli Baskı

Güvenli baskı deyince akla gelen ilk isim olan teknoloji devi Xerox, akıllı telefonlarda alışık olduğumuz parmak izi okutma tekniğini kendi cihazlarında kullanmak için kolları sıvadı. Kart taşımaya veya şifre hatırlamaya gerek kalmadan, önceden tanımlanmış parmak izini doğrulatarak baskı almayı sağlayan sistem başarılı şekilde test edildi.

Özellikle büyük ofislerde ihtiyaç duyulan yüksek baskı güvenliği, parmak izi okuma tekniğiyle bir üst seviyeye yükselmiş oluyor. Test aşaması tamamlanmış ve kullanıma hazır halde olan parmak izi okutmalı güvenli baskı sistemi, şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmış gözüküyor. Sistem, parmak izinin yanı sıra, kişiye özel tanımlanmış pini, cihaz başında kodlayarak da baskı alma imkanı sunuyor.

Güvenli baskı, hassas dokümanların, istenmeyen kişiler tarafından okunmasını önlemenin yanı sıra, makine başında biriken ve unutulan dokümanları ortadan kaldırarak hem %35’e varan kağıt ve toner tasarrufu sağlıyor hem de kullanıcıların baskı alışkanlıklarının takip edilmesine izin veriyor.