IDC: Baskı güvenliğinde lider Xerox

Xerox, IDC MarketScape’in Ekim 2017’de yayınladığı “Dünya Çapında Güvenlik Çözümleri ve Yazılı Kopya Tedarikçi Değerlendirmesi” raporunda; baskı ve doküman güvenlik çözümleri ile baskı güvenliği konusunda dünya çapında lider gösterildi. Xerox’un proaktif güvenlik yaklaşımı, olası güvenlik tedhitlerini sorun haline gelmeden önlüyor. Xerox ürünleri üzerindeki güvenlik ayarları kolayca düzenlenip kontrol edilebiliyor; güvenlik iyileştirmeleri otomatik olarak yükleniyor. Sisteme bağlı Xerox cihazları ile yazdırılan, çoğaltılan, taranan ve paylaşılan her türlü doküman ve veri, yüksek güvenlik standartları ile korunuyor.

IDC Görüntüleme, Baskı ve Doküman Çözümleri Departmanı Araştırma Direktörü Robert Palmer, “Xerox geçtiğimiz 6 yıl boyunca sunduğu yönetilen baskı ve doküman iş akışı hizmetlerinden ötürü IDC MarketScape’te lider konumda. Güvenlik bu başarının ardında yatan temel unsurlardan biri ve Xerox’un piyasaya yaklaşımında merkezi rol oynuyor” dedi.

Yeni IDC MarketScape raporuna göre Xerox, müşterilerin BT strateji ihtiyaçlarını hem bireysel hem de kurumsal güvenlik gereksinimlerini göz önüne alarak düzenliyor. Xerox marka cihazlar üzerinden çoğaltılan, paylaşılan her türlü veri, doküman; yüksek standartlardaki güvenlik protokolleri ve metodolojiler ile korunuyor. Ayrıca Xerox’un baskı ve doküman ortamlarının güvenliğini sağlamaya yönelik çok katmanlı güvenlik metodolojisi; cihaz seviyesinden başlayıp müşterilerinin diğer uygulamalarını ve BT altyapısını da koruyacak şeklide çalışıyor.

Kaynağı ne olursa olsun, güvenlik açıkları işletmeler için ciddi problemlere yol açıyor. Xerox’un güvenlik çözümleri, kullanıcıların kurumlarının çalışma ekosistemlerini cihaz, veri ve doküman bazında kolayca ve güven içinde kullanmasına imkan sağlıyor:

Güvenli Cihazlar: Xerox cihazları, kötü niyetli saldırılar ve bozulmuş dosyaların yol açabileceği sorunlardan korunmak adına McAfee siber güvenlik yazılımıyla birlikte geliyor. Cihazlardaki güvenlik tehditlerini tespit etmek, önlemek, raporlamak ve cihazları korumak adına çok katmanlı bir güvenlik sistemi kullanılıyor.

Güvenli Dokümanlar: Xerox, kullanıcılarını PIN kodlarıyla yetkilendiren Güvenli Baskı Yönetimi hizmetini sunuyor. Güvenli Baskı Yönetimi aynı zamanda çalışanlara istedikleri yerden mobil olarak güvenli baskı alma imkanı sağlıyor.

Güvenli Veri: Bir cihaza giden veya bir cihazdan elde edilmiş bütün veriler kripto teknolojisiyle korunuyor. Daha yüksek güvenlik gerektiren dokümanlar için ise mikrotext, damgalama ve QR kodlama gibi gelişmiş önlemler uygulanabiliyor. Ayrıca, Xerox’un çok katmanlı güvenlik hizmetinin bir parçası olarak sunulan Kullanıcı Analitik Hizmeti ile kullanıcılar kimin ne zaman ne bastırdığını anında takip edebiliyor.

Xerox Yönetilen Doküman Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ted Dezvane, Xerox ürünleri ve Yönetilen Baskı Hizmetleri ile sunulan güvenlik anlayışıyla ilgili olarak, “Dokümanların ve cihazların iş süreçlerine nasıl dahil edildiğini ve nasıl kullanıldıklarını analiz ederek, güvenlik yaklaşımımızı kurumlara daha iyi entegre edebiliyoruz. Xerox sadece cihazı, kullanıcıyı veya dosyaları değil, işletmelerin iş süreçlerini baz alarak kurumların çalışma ortamına doğal olarak uyum sağlayacak güvenlik çözümleri sunuyor” dedi.

Xerox bu senenin başında tarihinin en geniş ürün ağını piyasaya sürdü. Xerox ConnectKey yazılım platformuna sahip yazıcılar ve çok fonksiyonlu ofis asistanlarından oluşan ürün gamı, çok katmanlı siber güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor. IDC MarketScape raporuna göre, “Xerox ölçek ve sektör bağımsız her türlü işletmenin ihtiyacını karşılayabilecek güvenli baskı çözümleriyle, sektörün en kapsamlı Yönetilen Baskı Hizmetleri programlarından birini sunuyor.”