IDC bu yıl da Xerox’u lider tanımladı

Xerox, yeni açıklanan IDC MarketScape 2016 Raporu’nda, Doküman İş Akışı Hizmetleri alanında lider şirket olarak gösterildi. Xerox bu alanda üst üste 6 yıldır dünyada pazar lideri olarak tanımlanıyor.

Xerox, dünyanın en büyük sektörel araştırma ve analiz şirketleri tarafından faaliyet gösterdiği alanlarda lider şirket olarak tanımlanmaya devam ediyor. Piyasa değerlendirmeleri, danışmanlık hizmetleri, bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon sektörlerine dair analizler yapan IDC (Uluslararası Veri Kurumu); Yönetilen İş Akışı Hizmetleri sektörünü ve bu alanda faaliyet gösteren firmaları IDC MarketScape: Dünya Doküman İş Akışı Hizmetleri Raporu 2016 Marka İnceleme adlı raporunda değerlendirdi. Xerox, raporda bu yıl 6. kez bu alanda dünya pazarının lideri olarak gösterildi.

IDC’nin Xerox değerlendirmesinde; “Xerox’un iş akışı otomasyon çözümleri yıllardır şirketlerin üretkenliğini artırmasını ve doküman iş süreç yönetimini iyileştirmesine yardımcı oluyor. Xerox yakın zamanda bireysel bankacılık, üretim, kamu kuruluşları, sağlık ve yüksek öğrenim alanlarına hitap eden 29 yeni yazılım çözümü ile iş akışı otomasyon portfolyosunu geliştirdi. Xerox, doküman iş akışı portfolyosundaki geliştirmeler iş akışı değerlendirme metodolojisi, uyarlanabilir iş süreç modelleri, akıllı doküman süreçleri ile yorum ve form tanıması alanlarında rakiplerinden farklılaşıyor” denildi.

Xerox Büyük Şirket Operasyonları Başkanı Mike Feldman, konuyla ilgili olarak “Xerox yönetilen iş akışı hizmetleri birçok endüstriye ve şirket departmanına kağıt tüketimini azaltarak maliyetleri düşürmek, çalışan üretkenliğini artırmak, veri ve doküman güvenliği sağlamak gibi çok sayıda fayda sağlıyor. Pazarda uzun süredir lider pozisyonda bulunmamız kesintisiz büyüdüğümüzü, yazılım ve hizmet çözümlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlıca adapte olduğumuzu kanıtlıyor” yorumunda bulundu.

IDC MarketSpace Raporu’nda Xerox’a atfedilen diğer özellikler:

  • Devam eden büyümeyi sürekli kılmak için ortaklık ve satın almaları da içeren iyi geliştirilmiş doküman iş akışı stratejisi,
  • Birçok yönetimsel uygulamaya ve üretim, bankacılık, yüksek öğrenim gibi dikey endüstrilere hitap eden özel çözümler,
  • Hissedar değerlendirmesi ve iş birliği araçlarını da içeren güçlü doküman iş akışı portfolyosu.

Farklı ölçekteki ofislerin kullanımına sunduğu doküman yönetimi donanım ve yazılım çözümlerinin yanı sıra; yönetilen baskı ve doküman iş akışı hizmetleri de veren Xerox, şirketlerin doküman odaklı iş akışı süreçlerini iyileştiriyor, zaman ve maliyet tasarrufu yapmalarını, daha verimli çalışmalarını sağlıyor.