Kişiye özel ambalaj satışları artırıyor

Markalar, sık sık yenilenen ürünlerinin satış başarısını; yenilikçi, hızlı, düşük maliyetli ve kişiselleştirilebilir dijital ambalaj baskısı çözümlerini kullanarak arttırıyor.

Teknoloji ve iş süreç yönetimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Xerox, dijital baskı sektöründeki yenilikçi teknolojileri ile hemen her sektöre yeni iş fırsatları sunmaya devam ediyor. Günümüzde hemen her ürünün bir ambalaja sahip olma zorunluluğu, rekabetin gereği olarak ürün ambalajlarının kısa sürelerde kendini yenilemesi ihtiyacı ve kişiye özel ambalajlama trendi, yenilikçi markaların dijital baskı sistemleri ile üretilmiş ambalajlara yönelmesini sağladı.

Xerox, ambalaj baskısı üretiminde dijital baskı teknolojilerinin kullanımı ile kişiye özel ürün ambalajları elde etmenin yanında 4 farklı konuda önemli avantajlar elde edileceğini söylüyor.

  1. Üretimi kolaylaştırıyor, iş süreçlerini hızlandırıyor

Marka üreticileri maliyetleri düşürmek, hızı arttırmak ve sonuçları iyileştirmek gibi önemli sorumlulukların baskısını üzerinde hissediyor. Dijital ambalaj ve  etiketler onlara daha düşük miktarlarda baskı yapma olanağı veriyor, bölgesel ve mevsimsel pazarlama materyalleri kullanma imkanı sunuyor. Dijital ambalaj baskısı üretimi, pahalı kurulum maliyetlerinin ve uzun teslimat sürelerinin de önüne geçiyor.

  1. Tedarik zinciri verimliliğini yükseltiyor

Dijital baskı teknolojisi ambalaj tedarik zinciri maliyetlerini düşürerek, yüksek güvenilirlik ve kalite algısı yaratıyor. Aynı zamanda marka sahiplerine sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma ve düzenli değişen gıda etiket düzenlemelerine uyma imkanı veriyor.

  1. Sahte ve taklit ürünlere karşı önlem sunuyor

Her geçen gün daha fazla müşteri sahtecilikle mücadele edebilmek için yeni yollar arıyor. Dijital baskı sistemleri kullanan üreticiler ardışık numaralandırma, barkodlama, yerelleştirme, çoklu dil ve değişken metin gibi geleneksel baskı sistemleri ile yapılamayacak baskı uygulamaları ile ürünlerinin güvenliğini, orijinalliğini koruma altına almış oluyor.

  1. Stok tutma maliyetlerini azaltıyor

Piyasada ürünsüz kalmamak adına yapılan seri üretim beraberinde stoklu üretim ve ambalaj baskısı yapılması zorunluluğu yaratıyor. Son yıllarda stok tutma maliyetlerinde önemli ölçüde yaşanan artışlar, dijital ambalaj baskısı teknolojilerini maliyet azaltıcı bir alternatif olarak ön plana çıkarıyor. Dijital ambalaj baskısı, üreticilerin perakende kanalındaki özel ürün denemeleri ve dönemsel promosyonları için de kullanılıyor.