Zeki Kırtasiye vites yükseltiyor

1919 yılından bugüne ticari varlığını sürdüren sektörünün önde gelen firmalarından Zeki Kırtasiye, faaliyet gösterdiği konularda hizmet kalitesini artırmak ve iş hacmini büyütmek amacıyla yeni bir teknoloji yatırımı gerçekleştirdi. Yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox Color 1000i yatırımı yapan Zeki Kırtasiye, uygulama ve hizmet çeşitliliğini artırarak alanında rakiplerinden farklılaşıyor.

Değişen müşteri talepleri ve dijital baskı uygulamalarına yönelik artan talebi değerlendiren Zeki Kırtasiye; kişiye özel, hızlı ve yüksek hacimli farklı dijital baskı uygulamaları gerçekleştirebilmek için teknoloji yatırımlarını sürdürüyor. Yaklaşık 10 yıldır başta Xerox DC8000 olmak üzere çeşitli dijital baskı makineleri kullanan Zeki Kırtasiye'nin yeni tercihi de Xerox oldu. Xerox'un kurumsal iş ortağı Aroks Dijital'in danışmanlığında Xerox Color 1000i'ye yatırım yapma kararı veren Zeki Kırtasiye, sektördeki artan rekabette rakiplerinin önünde yer almayı hedefliyor.

“Müşterilerimizin işlerine değer katacağız”

Zeki Kırtasiye’nin sahibi Sacit Samlı Xerox Color 1000i yatırımları ile iş çeşitliliğini daha da artırmayı ve yeni müşterilere ulaşmayı amaçladıklarını söylüyor: “Müşterilerimize daha hızlı, daha yüksek gramajlı baskı hizmeti verebilmek için Şeffaf Toner ve Metalik Altın renklerini kullanarak değişken baskı yapabilme alternatifleri sunan Xerox Color 1000i model makineyi almaya karar verdik. Xerox'un kurumsal iş ortağı Aroks Dijital'in profesyonel danışmanlığı ve yönlendirmeleri ile almış olduğumuz bu kararın hedeflediğimiz iş hacmi artışına bizi ulaştıracağını düşünüyoruz. Önceliğimiz müşterilerimizin işlerini doğru renkler ile baskı yaparak teslim etmek ve sadece Xerox Color 1000i’de bulunan Metalik Altın baskılarını ön plana çıkarıp müşterilerimizin bu yenilikten faydalanmalarını sağlamak istiyoruz. Bu sayede müşterilerimizin işlerine değer katabileceğimize inanıyoruz. Bu yeni baskı yeteneklerimiz ile müşteri portföyümüzü ve iş hacmimizi de artırmayı hedefliyoruz.”

Zeki Kırtasiye’nin Xerox Color 1000i yatırımı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Xerox Ankara Bölge Satış Müdürü Hülya Özcan da, “Zeki Kırtasiye ile 10 yılı aşkın işbirliğimizin Xerox Color 1000i yatırımı ile daha da gelişeceğine inanıyorum. Zeki Kırtasiye’nin işlerini geliştirmek, çeşitlendirmek ve sektördeki konumunu güçlendirmek için bu yatırımın önemli fırsatlar yaratacağını düşünüyorum. Kurumsal iş ortağımız Aroks Dijital'le birlikte yoğun bir çalışma temposu içinde olduğumuz Ankara'da Zeki Kırtasiye'nin bu önemli yatırımın Ankaralı diğer firmalara örnek olmasını diliyorum” dedi.

1919 yılında Samlı ailesi tarafından Binbir Çeşit adıyla Gaziantep’te kurulan Zeki Kırtasiye, hırdavat, kırtasiye ve billuriye satışı ile ticari hayatına başladı. Günümüzde Ankara ve çevre iller ağırlıklı olmak üzere faaliyet gösteren, 3 boyutlu baskı ve Ultraviole baskı işlemleri de dahil olmak üzere çok çeşitli baskı uygulamaları gerçekleştirebilen Zeki Kırtasiye, Ankara'nın ve bölgenin fotokopi, plan kopya, dijital baskı, ciltleme, grafik, prototip üretimi ve 3D modelleme gibi birçok baskı ihityacını karşılıyor.