Reprotek Matbaacılık’tan büyüme atağı

Reprotek Matbaacılık, yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemi Xerox Color 1000i yatırımı yaparak uygulama ve hizmet çeşitliliğini artırarak, sektördeki yoğun rekabette rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Günümüzde baskı sektöründe düşük tirajlı işlere ve değişken baskı uygulamalarına olan rağbet dijital baskı sistemlerine olan talebi ve yatırımı artırıyor. Sektördeki dönüşümü görerek teknoloji yatırımlarını dijital baskı sistemlerinden yana yapan Reprotek Matbaacılık, Xerox'un kurumsal iş ortağı Aroks Dijital'in danışmanlığında Xerox Color 1000i kullanmaya başladı. CMYK renklerine ek olarak metalik altın ve gümüş renklerde baskı yapabilen Xerox Color 1000i ile rakiplerinden farklılaşmak isteyen Reprotek Matbaacılık, Mart 2015’te de Xerox C75 dijital baskı sistemine yatırım yapmıştı.

“Ödün vermediğimiz tek şey: Kalite”

Reprotek Matbaacılık’ın sahibi Seyfullah Özcan, 26 yıllık ticari hayatında ödün vermediği tek şeyin kalite olduğunu, Xerox Color 1000i yatırımları ile müşterilerine üstün baskı kalitesinde hizmet vermeye devam edeceklerini söylüyor: “Xerox Color 1000i ile müşterilerimize 330×488 mm ölçülerinde ve 350 gr. ağırlığına kadar olan medyalara doğru renkler ile katileli baskı hizmeti vermek istiyoruz. Baskı kalitesinin yanı sıra metalik altın ve gümüş renklerin değişken olarak uygulanabilmesi sektörde yenilikçi bir firma olarak konumlanmamızı sağlayacak” dedi. Müşterilerinden gelen Xerox Color 1000i kullanmaları yönündeki taleplerin ve kurumsal iş ortakları Aroks Dijital’in önerisinin Xerox Color 1000i yatırımı yapmalarında önemli rol oynadığını belirten Özcan, bu yeni satın alma ile iş hacimlerini artıracaklarından ve müşterileri için sektörün en yenilikçi baskı uygulamalarına imza atacaklarından emin olduğunu söylüyor.

Reprotek Matbaacılık’ın Xerox Color 1000i yatırımı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Xerox Ankara Bölge Satış Müdürü Hülya Özcan, Reprotek Matbaacılık’ın Xerox Color 1000i yatırımı yaparak işletmeleri için en doğru kararı verdiğine inandığını ve sektördeki dijital baskı sistemlerine olan yönelimin giderek artacağını öngördüğünü söyledi.

2000 yılında Seyfullah Özcan tarafından Ankara’da kurulan Reprotek Matbaacılık, film, kalıp (CTcP), grafik tasarım ve dijital baskı alanlarında matbaa, reklam ajansları ve yayıncılara hizmet veriyor. 2006 yılında yatırım yaptığı ve makine parkuruna kattığı ilk dijital baskı sistemi olan Xerox 7700’dan beri dijital baskı sistemi tercihini hep Xerox’tan yana kullanan Reprotek Matbaacılık, müşterilerinin istediği yenilik ve hizmet çeşitliliği doğrultusunda yatırımlarına devam edecek.