Xerox’un en yenileri Graph Expo 2015’te boy gösterdi

Xerox’un birçok ürün ve hizmet çözümü ile yer aldığı Graph Expo 2015 Fuarı, 13-16 Eylül arasında Amerika’nın Şikago kentinde düzenlendi.

Xerox, iş akışlarını otomatikleştirmek, daha üretken olmak ve kişiye özel baskı işleri yaratmak isteyen grafik iletişim firmalarına, ürün ve hizmet çözümlerini tanıtmak ve deneyimletmek amacıyla Graph Expo 2015 Fuarı’na katıldı.

Günümüzde 460 milyar sayfalık baskı işlemi, renkli dijital baskı cihazları ile yapılıyor ve bu sayının 2018’e kadar 725 milyar sayfaya ulaşması bekleniyor. Xerox, dijital baskı pazarındaki bu büyüme potansiyelinden faydalanmak isteyen baskı sağlayıcıları ve son kullanıcılar için dijital baskı teknolojilerini ve iş akışı çözümlerini A.B.D’nin Şikago kentinde düzenlenecek uluslararası Graph Expo 2015 Fuarı’nda vitrine çıkardı. Graph Expo 2015 Fuarı’nda yer alan Xerox standında, “2015 Must See ‘Ems” ödülünü kazanan Xerox iGen5 Press ve Xerox Rialto 900 Inkjet Press ile Xerox FreeFlow Core Cloud ürünleri sergilendi.

Xerox Küresel Grafik İletişimi İş Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Robert Stabler, Graph Expo 2015 Fuarı’na yönelik yaptığı açıklamada “Dijital baskı pazarı son yıllarda bir rönesans dönemi yaşıyor. Bu olumlu gidişat, baskı sağlayıcıları için üretkenliklerini artırmak, baskı kalitelerini yükseltmek ve kişiselleştirilmiş baskı işlemlerine imza atmak için bir fırsat doğuruyor. Biz de Xerox olarak, baskı işletmelerinin işlerindeki dijital dönüşümü sürdürmesini ve verimliliklerini artırmasını sağlamak amacıyla, fuarda dijital baskı teknolojilerindeki en son gelişmeleri ve iş akışı çözümlerini onların beğenisine sunduk.” dedi.

Xerox iGen5, CMYK skalasına ek olarak getirdiği 5. renk opsiyonu ve çoklu baskı hızı seçenekleri ile sektörün en üretken ve kar getirisi yüksek dijital üretim platformu olarak dikkat çekiyor. Xerox Rialto 900 Inkjet Press ise dünyanın en küçük tam entegre bobinden tabakaya inkjet baskı makinesi olarak baskı işletmeleri için önemli fırsatlar yaratıyor.

InfoTrends Grup Direktörü Jim Said, Xerox iGen5 Press ve Xerox Rialto 900 Inkjet Press için “Xerox iGen5 üzerinde bulunan 5. renk istasyonu, kurumsal marka renklerini daha doğru biçimde yeniden üretmeyi sağlıyor ve Xerox’un gelecekte hayata geçireceği renk ve özel efekt planlarına dair ipuçları veriyor. Xerox Rialto 900 Inkjet Press ise yüksek üretkenliğinin ve baskı maliyeti tasarrufunun yanı sıra inkjet baskının hızı ve çevreye karşı duyarlılığı ile kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.” açıklamasında bulundu.

Xerox’un yeni FreeFlow Core Cloud çözümü, otomasyonu hiç olmadığı kadar otomatikleştiriyor ve herhangi bir yazılım yüklemesine, IT desteğine ihtiyaç duymuyor. Xerox, Graph Expo 2015 fuarında, Xerox FreeFlow Digital Publisher Cloud Configuration ve Xerox XMPie SotreFlow Cloud çözümlerini de sergiledi.