İyilik koşucuları Kızılay için koşuyor

Xerox, Türk Kızılayı tarafından 8 Kasım 2015 Pazar günü Ankara’da düzenlenecek İyilik Koşusu etkinliğine sponsor olarak katılıyor.

Binlerce kişinin katılmasının beklendiği İyilik Koşusu alanına kurulacak Xerox yazıcılar, koşucuların katılım belgelerini ve sertifikalarını kişiye özel olarak basacak. Xerox Türkiye ve iş ortağı çalışanları da, iyilik koşusunda Kızılay için koşacaklar.

Dünyanın en büyük teknoloji ve iş süreç yönetimi şirketlerinden Xerox, faaliyet gösterdiği her ülkede sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaya ve önemli projelere destek olmaya devam ediyor. Xerox Türkiye, bu anlayışla Türk Kızılayı’nın 8 Kasım 2015 tarihinde Ankara Kızılay’da gerçekleştireceği İyilik Koşusu etkinliğinin sponsorlarından biri oldu. Xerox’un kurumsal iş ortağı Aroks Dijital’in koşu alanına kuracağı Xerox yazıcılar, İyilik Koşusu’na katılacak binlerce kişinin katılım belgelerini ve dereceye girecek kişilerin sertifikalarını kişiye özel olarak basacak. 8 Kasım Pazar günü yapılacak İyilik Koşusu’nda Xerox Türkiye ve iş ortağı Aroks Dijital çalışanları da, Kızılay için koşarak iyiliğe katkıda bulunacak.

Xerox Türkiye’nin Kurumsal İş Ortağı Aroks Dijital Genel Müdürü Erkan Parto, Kızılay’ın düzenlediği İyilik Koşusu için “Kızılay’dan sponsor olma teklifi geldiğinde bunu hiç düşünmeden kabul ettik. Kızılay’ın yanında olmak ve iyiliğe ufak da olsa bir katkıda bulunmak bizim için büyük mutluluk. Kızılay’ı yalnızca ihtiyacımız olduğunda değil; her daim hatırlamak ve desteklemek gerekiyor” dedi.

“İyiliğe sen de adım at”

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan etkinliği “İyiliğe adım at” sloganı ile duyuran Kızılay, etkinliği, spor yapmanın yanında başka insanların hayatlarına da olumlu katkı sunmak hedefi ile düzenlediklerini söylüyor. İyilik Koşusu ile elde edilecek gelirle üç farklı proje hayata geçirilecek. Sevgi Bohçası adı verilen proje ile maddi durumu yetersiz ailelerin doğum sonrası ihtiyaçları Kızılay tarafından karşılanacak. Özel Eğitim Sınıfları projesi ile yaşıtlarından farklı olarak özel desteğe ihtiyaç duyan çocuklara devlet okullarında özel eğitim sınıfları açılacak. Aşevleri Projesi ile aşevlerinin, yardıma muhtaç ailelerin beslenme ihtiyacını karşılamasına destek olunacak.

Etkinlik kapsamında “6K ve 10K Çipli Koşu”, “Çocuk Koşusu” ve “3K Halk Koşusu” olmak üzere 3 farklı koşu düzenlenecek. Çipli 6K ve 10K koşuları projelere destek amacıyla katılımcılara ücretli olacak ancak 3K halk koşusu ve çocuk koşusunda katılım ücretsiz gerç