Gaziantep’in baskı sektörü de iş hacmi de büyüyor

Gaziantepli Yeşim Baskı Merkezi, yeni Xerox Color 1000 yatırımı ile kaliteli, hızlı ve daha uygun maliyetli baskı hizmetleri sunarak dünya ile rekabet eden Gaziantepli işletmelere rekabet avantajı kazandıracak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ve Doğu Akdeniz’in en önemli şehirlerinden Gaziantep’te faaliyet gösteren Yeşim Baskı Merkezi, Xerox’un üst düzey üretime yönelik renkli dijital baskı sistemlerinden Xerox Color 1000 yatırımı ile Gaziantep’in her geçen gün artan baskı ihtiyacına cevap vermeyi amaçlıyor.

Büyük çaplı sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan ve bölge ticaretini yönlendiren Gaziantep, son dönemde Xerox dijital baskı sistemlerine en çok yatırım yapan Anadolu şehirlerinin başında geliyor. 550 m2’lik kapalı bir alanda faaliyetlerini yürüten Yeşim Baskı Merkezi Genel Müdürü Atilla Bencan “Son teknoloji baskı sistemlerimiz ile baskı işletmeleri arasında farklılaşmaya, Antep ve çevre illerin baskı ihtiyaçlarının yüksek kalite standartlarında karşılanmasına yardımcı oluyoruz. Xerox Color 1000’in yüksek üretim kapasitesi ve üstün baskı kalitesi, Yeşim Baskı Merkezi’nin başarısını sürdürmesini, bölgesinin lider baskı işletmelerinden biri olmasını sağlayacak” dedi.

Bölgenin model şehri: Gaziantep

Dünya Bankası Rekabetçi Şehirler Bilgi Tabanı (CCKB) Projesi kapsamında dünyanın en rekabetçi 7 kentinden biri seçilen Gaziantep, gelişmiş sanayisi ile Türkiye’nin en çok ihracat yapan 6. şehri olarak öne çıkıyor. 172 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile bölgenin model şehri olan Gaziantep, tekstil ve üretim sanayisinin yanı sıra, gıda ve turizm sektörünün gelişimi ile de anılmaya başladı. Gaziantep’in farklı alanlardaki gelişimi, başta üretime yönelik baskı olmak üzere tanıtımdan pazarlamaya çok farklı alanlarda baskı ihtiyacı doğuruyor. Yeşim Baskı Merkezi gibi dijital baskı sistemlerine yatırım yapan vizyoner firmalar, dünya ile rekabet eden Gaziantepli işletmelerin son teknoloji baskı sistemleri ile kaliteli ve hızlı hizmet sunarken, işletmelerinin üretim maliyetlerini de düşürüyor.

Xerox Color 1000

Xerox Color 1000 tam renkli baskı sistemi, ayrı bir işleme gerek duyulmadan baskı esnasında kısmi ve değişken lak atabiliyor. Ara renk tonlarını ve ince ayrıntıları mükemmel şekilde basabilen Xerox Color 1000, yüksek görüntü kalitesi, esnek sonlandırıcı seçenekleri ve kolay kullanımı bir arada sunuyor. Baskı hızı saatte 6.000 sayfaya kadar çıkan Xerox Color 1000, 330mm x 488mm ebatlarına kadar büyüklükteki, 55 gr- 350 gr arası ağırlıktaki medyalara baskı alabiliyor. Yeni Xerox Color 1000 baskı sistemleri, EA Kuru Mürekkep Teknolojisi sayesinde de, çevreci ve çok kaliteli bir baskı imkanı sunuyor.