Xerox IJP 2000 yeni performans paketi ile daha hızlı, daha güçlü

Xerox’un IJP 2000 geniş format renkli yazıcısı için geliştirilen opsiyonel yeni performans paketi, geniş format baskı işi yapan işletmelerin poster, afiş, ilan gibi uygulama ihtiyaçlarına tek geçişli baskı teknolojisi ile daha hızlı, kesintisiz ve yüksek performanslı bir çözüm sunuyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un, geniş format renkli dijital baskı sistemi Xerox IJP 2000 için geliştirdiği ve opsiyonel olarak sunduğu yeni performans paketi, daha hızlı ve kusursuz görüntü kalitesiyle geniş format baskı yapmayı sağlıyor.

Yeni performans paketi içinde Xerox 7742 Tarama Çözümünü barındırıyor. Yüksek kalitede görüntü tarayabilen Xerox 7742 ile taranan dokümanlar doğrudan Xerox IJP 2000 ile basılıyor ya da dosyaya tarama özelliği ile istenen formata dönüştürülerek üzerinde oynama yapıldıktan sonra basılıyor. Xerox 7742 Tarama Çözümü, el yazısı ve düzeltme notları içeren teknik proje dokümanlarının taranmasına, basılmasına imkan tanıyor.

Yeni performans paketi, Xerox IJP 2000’nin Caldera GrandRIP+ sistemi üzerinde iş akışına göre özelleştirilebilen ve kolay kullanılabilen bir arayüz sunuyor. 10 dakikadan az süren kalibrasyon süreci ile işletmelerin baskı ve tarama işlemlerinde üst düzey performans sergilemesini sağlıyor.

1,200 dpi optik çözünürlük sunan Xerox 7742 Tarama Çözümü, saniyede 15,24 cm renkli ve 33,02 cm siyah-beyaz tarama yapıyor. Maksimum 106,68 cm genişliğindeki medyaların taramasını yapabilen Xerox 7742’nin geniş medya tarayabilme özelliği Xerox IJP 2000’nin baskı genişliği ölçülerine uyum sağlıyor.

Xerox IJP 2000, geniş format renkli baskıda hız limitlerini de ortadan kaldırıyor. Geleneksel geniş format baskı hızını 40 kat artıran Xerox IJP 2000, son dakikada gelen ve anında baskısı istenen işlerin bile yüksek kalite standartlarında yapılmasını sağlıyor.

InfoTrends’e göre Kuzey Amerika’da geniş format baskı sektörü her yıl ortalama yüzde 7.9 oranında büyüme gösteriyor ve bu pazarın büyüklüğünün 2016 yılında 23.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Pazarlama Müdürü Kemal Pektaş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Xerox IJP 2000, tüm ezberleri bozdu. Medya çeşitliliği ve hız özellikleri ile müşterilerimize büyük bir rekabet avantajı sağlayacak. Geniş formatlı renkli baskı işlerinde zor olan, son dakika gelen acil taleplere hızlı cevap verebilmektir. Xerox IJP 2000 ile baskı kalitesinden taviz vermeden, ekstra hızlı baskı teknolojisi ile çok karlı işler yapabilecek”dedi.

Tek geçişli baskı teknolojisine sahip Xerox IJP 2000’in temel özellikleri şunlar:

  • 40 Kat Daha Hızlı Baskı: Xerox IJP 2000, benzer makinelerden 40 kat daha hızlı olan teknolojisi ile saatte 420 metrekare baskı yapıyor. Bu da yüksek kaliteli renkli tabelaların 5 saniye gibi bir sürede, 10 metre boyundaki bannerların 1 dakikada ve 200 tirajlı işlerin ise yaklaşık 20 dakikada basılabileceği anlamına geliyor.
  • Sabit Baskı Kafaları: Yeni teknoloji sabit baskı kafaları, aynı anda mürekkep püskürten birbirine sabit beş ayrı baskı kafasının altından tek geçişte kağıda baskı yapılmasını sağlıyor.
  • Çabuk Kuruyan Mürekkep: Çok çabuk kuruyan hareketli mürekkep yapısı ile çok çeşitli renkli baskı uygulamalarını hızlıca hazır hale getiriyor. Fuar bannerlarından, prezantasyon grafiklerine, tanıtım afişlerinden büyük boy fotoğraflara kadar çok farklı renkli uygulamalar canlı ve keskin bir görüntü kalitesi ile basılabiliyor.
  • Genişleyebilen Özel Ürün Gamı: Ürün müşterilerine, banner kağıda, fotoğraf kağıdına, saten, arkadan veya spot ile aydınlatılan kağıtlar gibi farklı medyalara geniş format uygulaması yapmak fırsatı sunuyor.
  • Endüstride Lider Geniş Format Baskı Yazılımı: Lider geniş format yazılımı Caldera GrandRIP makinenin çalışırken en yüksek hızda kesintisiz çalışmasını sağlıyor. Farklı iş ve medyalarda tek tip bir görünüm sağlamak için spot renk eşleştirme özelliğine sahip yazılım, işe yeni başlamış operatörler tarafından bile kolayca kullanılabiliyor.
  • Kişiselleştirme Yazılımı (Opsiyonel): Xerox IJP 2000, Xerox FreeFlow VI Design Express yazılımı ile üzerinde kişiselleştirilme yapılmış materyaller çok hızlı ve hesaplı bir şekilde üretebiliyor. Adobe InDesign eklentisi ise tabela, pano, şablon, adım adım kılavuzlar gibi uygulamaların tasarımlarını kolayca yapabilmeyi sağlıyor.