Xerox iGen 150 Dizayn Etiket’in yeni tercihi

Etiket üretiminde 5 yıldır kullandığı HP Indigo 5500 dijital baskı sistemini kullanmayı bırakarak Xerox iGen 150’ye geçen Dizayn Etiket, Xerox iGen 150 ile üç kıtaya dağılmış müşterilerine milyonlarca adet etiket basacak.

Dünyanın en büyük teknoloji ve iş süreç yönetimi şirketlerinden Xerox’un en üst seviye yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinden Xerox iGen150’yi tercih eden baskı işletmelerinin arasına Dizayn Etiket de katıldı. Dizayn Etiket, 5 yıldır kullanmakta olduğu HP Indigo 5500 marka dijital baskı sistemini kullanmayı bırakarak, Xerox iGen 150 kullanmaya başladı.

Baskı sektörünün önemli alanlarından biri olan etiket baskı pazarında da Xerox markasının tercih edilmesinin önemli olduğunu ve bunun artarak devam edeceğini söyleyen Xerox Türkiye Üretim Sistemleri Grubu Satış Müdürü Serkan Güneş, “Diğer marka baskı sistemlerine göre Xerox iGen 150’nin günlük ve aylık bazda kesintisiz yüksek üretim kapasitesi, bir işten başka bir işe kolayca, zaman kaybetmeden geçiyor olması ve operasyonel anlamda sağladığı kolaylıklar Dizayn Etiket’in Xerox’u tercih etmesindeki başlıca nedenlerdir. Dizayn Etiket’e sunduğumuz kesintisiz servis desteği de farklılığımızın önemli bir göstergesidir” dedi.

Dizayn Etiket
1992 yılında bir dokuma etiket ve arma üreticisi olarak kurulan Dizayn Etiket, bugün dünyanın önemli tekstil markalarına etiket üreticisi olarak hizmet veriyor. İngiltere, İspanya ve Fransa’da açtığı ofisleri ile uluslararası ölçekte hizmet veren firma, geçtiğimiz yıl Bangladeş’te açtığı fabrikasıyla üretim faaliyetlerini İstanbul’un yanında yurt dışına da taşımış oldu. Son olarak kullandığı baskı sistemleri markasında değişikliğe giden Dizayn Etiket, yaptığı Xerox iGen 150 yatırımı ile iş hacmini daha da büyütmek ve iş ortaklarının taleplerini daha iyi karşılamak istiyor.

Xerox iGen 150
Alanında dünyanın en hızlı dijital baskı sistemlerinden olan Xerox iGen 150; 17,8 x 17,8 cm’den 36,4 x 66 cm ebatlardan, 350 gr/m2 ağırlığındaki kağıtlara kadar saatte 8,250 sayfa ulaşan hızlarda baskı yapabiliyor. Xerox iGen 150 ile kitap, kitapçık, kullanım kılavuzu, katalog; doğrudan pazarlama dokümanları; ajanda, takvim gibi kişiye özel baskı uygulamaları; grafik ve resimlerle desteklenmiş fatura ve ekstreler basılabiliyor. Xerox iGen 150 matbaacılar, yayıncılar, baskı merkezleri, fotoğraf stüdyoları veya doğrudan pazarlama ajansları gibi işi baskı olan kuruluşlara çok önemli gelir ve yeni iş fırsatları vaad ediyor. Xerox iGen 150 bunun yanı sıra, dijital ve geleneksel ofset baskı teknolojilerinin bir arada uyumlu bir şekilde kullanılmasını destekleyerek, daha hızlı ve hesaplı baskı alınmasını sağlıyor.