Baskı sektörünün ilk bobinden tabakaya inkjet baskı makinesi

Xerox, piyasaya sunduğu yeni baskı sistemi Xerox Rialto 900 Inkjet Press ile tabaka baskıdan düşük maliyetli inkjet sürekli bobin baskıya geçme imkanı sağlıyor.

Baskı sektöründe ilk kez bobin baskının hızı ve maliyet avantajını, tabaka baskının esnekliği ile buluşturan Xerox Rialto 900 Inkjet Press, aylık 1.5 milyondan 5 milyona kadar baskı hacmi olan işletmeler için önemli iş fırsatları vadediyor.

Xerox baskı sektörüne yön veren ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. Inkjet baskı sektörünün lider şirketlerinden Impika’yı bünyesine katmasından sonra Xerox’un ürettiği ilk inkjet dijital baskı cihazı olan Xerox Rialto 900 Inkjet Press, muadillerine göre küçük boyutu, kolay kullanımı, değişken data baskı ve transpromo uygulamaları ile dikkat çekiyor.

Adını Venedik’te bulunan ve San Polo ile San Marco’yu birbirine bağlayan tarihi Rialto Köprüsü’nden alan Xerox Rialto 900 Inkjet Press, dijital baskı cihazı tabaka ile bobin arasında tam bir köprü görevi görüyor. Pazardaki en az yer kaplayan bobin inkjet baskı cihazı olan Xerox Rialto 900, baskı firmaları için kullanışlı bir opsiyon olarak öne çıkıyor.

Maksimum üretkenlik
Xerox Rialto’yu çalışır hale getirmek ve onunla herhangi bir baskı işlemini yapmak özellikle diğer inkjet baskı cihazlarıyla karşılaştırıldığında son derece kolay. Rialto’nun basit tasarımı ve kullanışlı kağıt bölmesi cihazın rutin bakımlarını oldukça kolay hale getiriyor ve bakım sırasında baskı işlemlerinizin bölünmesini önlüyor.

Xerox, baskı firmalarının iş akışlarını otomatikleştirmesini ve basitleştirmesini sağlayacak Xerox XMPie PersonalEffect Store Flow, Xerox FreeFlow Core and VI Suite programlarını da Rialto 900 ile birlikte sunarak, Xerox Rialto 900’ü tercih edecek baskı merkezlerinin değişken datadan, kişiselleştirmeye, transpromodan CRM uygulamalarına kadar çok farklı uygulamaları kolayca ve üretken bir şekilde yapmayı sağlıyor.

Az baskı maliyeti yüksek kalite
600×600 dpi x 2-bit baskı çözünürlüğüne ve 1000×1000 dpi görsel çözünürlüğe sahip Xerox Rialto 900, tüm baskı işlemlerinden canlı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Şık kompakt tasarımı ile pazardaki diğer inkjet baskı cihazlarına göre enerji kullanım miktarları ile de dikkat çeken Xerox Rialto 900, baskı esnasında oldukça düşük bir elektrik enerjisi kullanan bir baskı teknolojisine sahip. Cihaz, Otomatik Baskı Kalitesi Optimizasyonu özelliği ile basılacak doküman türüne göre 4,7,11 pl opsiyonlarından birini seçerek mürekkep tasarrufu sağlıyor ve baskı firmalarına işlerini daha karlı yapma imkanı sunuyor.