Impika inovasyon merkezi açıldı

Xerox Impika Inkjet üretim tesislerinin yakınında açılan inovasyon merkezinde Xerox Impika ürün ve çözümleri, sıradışı baskı uygulamalarıyla ilgili kişi ve kuruluşlara tanıtılıyor.

Dünyanın lider teknoloji ve iş süreç yönetimi şirketlerinden Xerox, inovasyon konusunda yaptığı çalışmalara ve yatırımlara devam ediyor. Xerox, geçtiğimiz yıl sürekli inkjet baskı teknolojileri ile ünlü Fransız Impika firmasını satın aldığını duyurarak, yüksek kapasiteli renkli baskı sistemlerindeki faaliyet alanını genişletmiş ve pazar liderliğini başka alanlara taşıma hedefini duyurmuştu. Impika sergi ve inovasyon merkezi ile 8,454 metrekare büyüklüğü ile bu alandaki dünyanın en büyük sürekli sergi alanlarından biri oldu. Fransa Aubagne’deki Impika fabrikasının yakınlarında açılan Impika Sergi ve Inovasyon Merkezi’nde bulunan son teknoloji dijital baskı çözümleri ile yapılabilen sıradışı uygulamalar görenleri şaşırtıyor. Xerox’un yeni inovasyon merkezi, ilgili firmalara satın alma kararı vermeden önce bu teknolojileri bire bir kullanma, performanslarını ve uygulama alanlarını görme fırsatı verecek. Xerox, dünyanın her yerinden bu teknolojilere yatırım yapmayı düşünen firmaları yeni açılan Impika Sergi ve İnovasyon merkezinde ağırlıyor.

“Impika firmasının satın alınması stratejik bir karar ve Xerox için önemli bir kilometre taşı. Baskı endüstrisi Inkjet teknolojileri konusunda ne kadar ciddi adımlar attığımızın farkında” diyen Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Pazarlama Müdürü Kemal Pektaş, “Inkjet teknolojilerini daha da geliştirerek baskı endüstrisine yeni pazarlar yaratacak uygulamaların yolunu açmayı hedefliyoruz” dedi.

Dijital baskı sistemlerinde en geniş ürün gamı
Impika, tüm spesifik üretim ihtiyaçların karşılanması için dijital baskı sektörüne 4 modelden oluşan iPrint ürün gamını sunuyor. Xerox Impika iPrint ailesi, hassasiyeti ve dayanıklılığı ile bilinen DOD piezo electric inkjet teknolojisi kullanıyor. Dakikada 40 metreden 375 metreye kadar farklı hız seçenekleri ile iş teslim süresine göre makine hızını ayarlayabiliyor. iPrint teknolojisi, 360×600’den 1200 dpi çözünürlüğe kadar, gazete baskılarından matbaa işlerine birçok farklı uygulamayı bir arada yapabilme imkanı veriyor. Xerox’un mevcut, Xerografik üretim sitemlerine ek olarak Impika teknolojileri ve dünyanın tek yüksek kapasiteli susuz inkjet baskı sistemi olan Xerox CiPress Production Sistemleri de ürün gamının içinde bulunuyor. Pazar araştırma firması I.T. Strategies’e göre; üretime yönelik endüstriyel inkjet pazarında 2015 yılına kadar yıllık yüzde 21 büyüme bekleniyor.