Yıl sonunda rekor satış

Xerox, Türkiye pazarında rekor sayılabilecek sayıda, yüksek kapasiteli dijital baskı sistemi satışı ile 2013 yılını kapattı ve yeni yıla hızlı bir giriş yaptı. Türkiye’de ilk defa Xerox iGen150 model dijital baskı sisteminin satışı da gerçekleştirilmiş oldu.

Dünyanın önde gelen teknoloji ve iş süreç yönetimi şirketi Xerox’un, yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerine olan yoğun talep devam ediyor. Xerox’un yıl sonunda gerçekleştirdiği çalışmaya kayıtsız kalmayan Xerox müşterileri, yüksek miktarlarda dijital baskı sistemi yatırımı gerçekleştirdi. Yılın son ayında oluşan talebin karşılanması için tasarlanan özel program ile 7 adet Xerox Color 1000 ile Türkiye’de ilk kez Xerox iGen150 satışı yapıldı.

Yeni yıla yönetim değişiklikleri ile giren, Burak Özer’in Genel Müdür olduğu Xerox Türkiye’de herkes, Xerox ürün ve çözümlerine, Xerox iş ortakları ve müşterilerinin gösterdiği güvenden dolayı son derece memnun. 7 Xerox Color 1000 ve Xerox iGen150 ile 2013 yılının son çeyreğini başarılı bir şekilde kapatan Xerox’un, Türkiye pazarındaki toplam satış rakamları da bu performansını kanıtlıyor.

Xerox’un kendi koyduğu hedeflerle yarışan bir şirket olduğunu, rekor sayılabilecek bu satışlar ile de dijital baskı sektöründeki liderliğini pekiştirdiğini dile getiren Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Pazarlama Müdürü Kemal Pektaş, ”Dijital baskı sektöründe faaliyet gösteren her firma için Xerox önemli bir iş ortağıdır. Xerox ürün ve çözümlerine gösterilen talep, Xerox markasına duyulan güven hepimiz için bir övünç kaynağıdır. Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak, onların ihtiyaçlarına teknolojik çözümler sunmak, her zaman öncelikli hedefimiz olacaktır. Son çeyrekteki satış rakamlarımızı, 2014 yılında da artırarak sürdüreceğimizi, hedeflerimize kolaylıkla ulaşacağımıza inanıyorum. Türkiye’de ilk satışı gerçekleştirilen Xerox iGen 150’nin Türkiye’de kendi pazarını yaratacağını, önümüzdeki dönemde benzeri yeni satışlara yol açacağını düşünüyorum. Xerox’un yüksek kapasiteli dijital baskı sistemleri, olağanüstü bir baskı kalitesi sunmaktadır. İşletmelere sunduğu maliyet avantajları ve karlı iş yapma fırsatları ile de bu ürünleri kullanan firmalara önemli rekabet avantajları kazandıracaktır” dedi.

Dakikada 100 sayfa tam renkli baskı hızı olan Xerox Color 1000 ile büyüklüğü 330 x 488 mm’ye ulaşan, ağırlığı 55 gr ile 350 gr arasında değişen kaplanmış ya da kaplanmamış farklı özellikte kağıt ve medyalara baskı yapılabiliyor. DocuCard, etiket, kartvizit, cam çıkartma, kabartma polyester baskı gibi uygulamalar gerçeklştirebilen Xerox Color 1000, çevreci EA toneri ve yüksek görüntü kalitesiyle baskıda mükemmel sonuçlar sunuyor. Esnek sonlandırma seçenekleri (ciltleyici, delik açma, düz yatırma, katlayıcı, kitapçık yapma, son işlemci, SquareFold kesme ünitesi, zımbalayıcı, istifleyici) ile Xerox Color 1000 çok farklı alanlara sayısız uygulama yapma fırsatı veriyor. Xerox Color 1000’in, az yer kaplayan 4.000 sayfalık baskı tepsisi, daha uzun süreli, kesintisiz çalışmak isteyenler için ek besleyici ünitelerle 8.000 sayfaya çıkarılabiliyor.

Xerox’un en üst düzey yüksek kapasiteli tam renkli dijital baskı sistemi Xerox iGen ailesinin bir modeli olan Xerox iGen 150, dakikada 150 sayfa baskı hızıyla, kuşe kaplamalı, kaplamasız, geri dönüşürülmüş kağıt, etiket, sentetik, UltraMagnet, DocuCard, Never Tear, DuraPaper gibi farklı medyalara baskı yapabiliyor. Xerox iGen 150, 364 x 660 mm büyüklüğe kadar tabaka kağıtlara, 60 gr ile 350 gr arasındaki ağırlıktaki kağıtlara baskı yapabiliyor. Xerox iGen 150, renk yönetim aracı ile sıra dışı bir görüntü kalitesi sunuyor ve birçok açıdan operasyonel maliyetleri düşürüyor. Xerox iGen 150, kabul görmüş performansı ve diğer Xerox iGen modellerine göre yüzde 36 daha hızlı baskı yapabilmesi daha fazla işi daha az zamanda üretmeyi sağlıyor.