Xerox’un kurumsal yeni servis iş ortağı Teknoser

Xerox, yönetilen baskı hizmetleri alanında servis sağlayıcı olarak Teknoser A.Ş’yi yetkilendirdi.

Xerox, her ölçekten şirketin servis ihtiyaçlarına daha etkin cevap vermek, üzere Türkiye’de 65 farklı noktada 800’ün üzerinde çalışanı olan Teknoser’i servis iş ortağı atıyor.

Xerox’un Türkiye’de zincir teknoloji mağazaları ve satış noktaları gibi açık kanallar üzerinden satılmayan Xerox ürün ve çözümlerine servis veren iş ortakları arasına Teknoser A.Ş’de katıldı.

Teknoser, Xerox’un mevcut kurumsal müşterilerine “Yönetilen Baskı Hizmetleri” konusunda yerinde servis hizmetleri verecek. Aynı zamanda Teknoser, Xerox’un bugüne kadar büyük ölçekli firmalara sunduğu hizmetleri küçük ve orta ölçekli şirketlere sunmak için yetkilendirdiği Yönetilen Baskı Hizmetleri Xerox İş Ortaklarının teknik servis ihtiyacını da karşılayacak.

Temeli Yalın Altı Sigma yaklaşımına dayanan Xerox’un yönetilebilir baskı hizmetleri, bir kurumun marka bağımsız tüm ofis ekipmanlarının yönetimini sağlıyor. Ofis ekipmanlarının, kağıt, toner gibi sarf malzemelerinin tedariği, bakımı ve iş akışının kesintiye uğramadan çalıştırılması sorumluluğunu üzerine alıyor. Xerox’un iş ortakları aracılığı ile iş hacimleri uygun olan her ölçekten şirkete sunulacak çözümler, kurumların ofis maliyetlerini düşüren, verimliliklerini artıran ve şirketlere yeni bir iş akış modeli getiren özel ve modüler iş modellemelerini içinde barındırıyor. Her sorunu önceden tahmin etmeye ve hızla müdahale etmeye yönelik kurgulanmış proaktif Xerox servis alt yapısı ile, kullanılan cihazların kağıt ve toner eksikliği söz konusu olduğunda bile otomatik sipariş sistemi ile makinenin tonersiz ya da kağıtsız kalmasına müsaade etmiyor.

Teknoser servis verirken, Xerox’un gelişmiş proaktif servis izleme araçlarını kullanacak. Xerox proaktif servis hizmetleri, ağ üzerinde bulunan tüm Xerox donanımlarını uzaktan kontrol edebilecek ve Teknoser’i problem gerçekleşmeden önce potansiyel problemler konusunda bilgilendirerek hızlıca çözüme ulaştırıyor olacak. Teknoser gerektiğinde hem yurt içindeki hem yurtdışındaki Xerox Teknik Servis merkezleriyle bağlantı halinde, Xerox müşterilerine servis veriyor olacak. Xerox’un yurt içi ve yurt dışındaki servis destek noktalarına gelecek proaktif servis talepleri anında Teknoser’e iletilecek ve Teknoser’in verdiği bu servislere yönelik müşteri mennuniyeti kontrolleri de Xerox’un ilgili birimleri tarafından takip ediliyor olacak.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Xerox Türkiye Teknoloji ve Servis Operasyonları Direktörü Fırat Matur, “Bugüne kadar sistem entegratörü ve servis iş ortağı olarak önemli markalara hizmet veren Teknoser A.Ş ile iş ortaklığı yapıyor olmaktan son derece memnunuz. Xerox’un kurumlara yönelik verdiği servis operasyonlarının kalitesinin, yaygınlığının artırılmasında ve Yönetilen Baskı Hizmetlerini KOBİ’lere yayacak Xerox İş Ortaklarının servis ihtiyaçlarının karşılanmasında Teknoser’in önemli bir katkısı olacağına inanıyor, bu işbirliğinin şirketlerimize, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Teknoser A.Ş Kurumsal Sistem Entegrasyon ve Danışmanlık Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Barış Erolcay’da, “Amacımız Xerox ürünlerine verilen hizmet kalitesinin çıtasını yükseltmek ve kaliteli servis anlayışını Türkiye çapında her noktaya eşit düzeyde sunmaktır. Xerox’un mevcut servis iş ortakları ile işbirliği içinde, sistem entegratörü kimliğimiz ve baskı teknolojileri alanındaki deneyimimizle güçlü ve uzun soluklu bir işbirliğine dönüştüreceğimize inanıyoruz” dedi.

Teknoser, teknolojide ilklerin yaratıcısı Hitay Yatırım Holding bünyesinde, 65 hizmet noktası ve 800’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin önde gelen saha hizmetleri ve sistem entegratörü firmalarından. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün lider firmaları ile iş ortaklıkları yapan Teknoser; yerinde kurulum, bakım ve destek hizmetleri yetkinliklerinin yanı sıra Türkiye genelinde yaygın saha gücü ve sistem entegratörü kimliği ile tüm IT hizmetlerini yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlamaktadır.