“Yeni uygulamalar için kolları sıvadık”

72 Tasarım, Xerox Color 1000 ile baskı kalitesini güvence altına aldı.

Xerox Color 1000 ile kişisel çözümlere odaklanan 72 Tasarım, katma değerli uygulamalarla müşteri kitlesini ve cirosunu arttırmayı hedefliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, geliştirdiği teknolojilerle baskı merkezlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Ankara’da faaliyet gösteren 72 Tasarım da Xerox kalitesinden vazgeçmeyen baskı merkezlerinden. Son olarak makine parkına Xerox Color 1000’i ekleyen 72 Tasarım, müşterilerine sunacağı yeni uygulamalar için hazırlanıyor.

Xerox ürünleriyle sürdürülebilir kaliteyi yakaladıklarını ifade eden 72 Tasarım Firma Sahibi Şerafettin Polat; “Xerox Color 1000’i tercih etmemizin en önemli nedenini 350 gram kuşe ve dokulu kağıtlara süratli ve kaliteli basım özelliğidir. Ayrıca, şeffaf toner teknolojisi de çok önemli bizim için. Bu sayede daha farklı uygulamalar yapabiliyoruz” dedi.

Ürünlerin yanı sıra XMPie yazılımını da satın alarak uygulama çeşitliliğini arttırdıklarını ifade eden Şerafettin Polat;“Kişiselleştirilmiş baskı üzerinde uzun yıllardır durmaktayız, bu konuda müşterilerimizin dikkatini çekmek için de gayret ediyoruz. Kişiselleştirilmiş uygulamalara daha fazla odaklanıp kaliteli ve katma değerli çözümler sunmayı hedefliyoruz. Xerox Color 1000 ile birlikte XMPie yazılımını da satın aldık ve yeni uygulamalar için kolları sıvadık” diye konuştu.

Xerox sizi yarı yolda bırakmaz
Yıllardır Xerox ürün ve çözümlerini tercih eden 72 Tasarım, Xerox ile başlayıp Xerox ile büyüyen baskı merkezlerinden. Bunda Xerox ürünlerinin kalitesi kadar Xerox’a olan güvenlerinin de payı olduğunu söyleyen Şerafettin Polat; “Ülkenin durumu ne olursa olsun hiç bir zaman ne bir yedek parça ne de sarf malzeme sıkıntısı çekmedik. Servis kaliteside hiç bir zaman Xerox yüksek standardının altına inmedi. Yaygın servis ağıyla Xerox her zaman yanımızda oldu. Bu anlamda Xerox’a güveniyoruz.” dedi.

Xerox’un güçlü bir iş ortağı olduğunu söyleyen Şerafettin Polat, bu görüşte özellikle Ankara’daki bölge bayisi olan Aroks’un çok büyük ve etkin katkıları olduğunu ifade etti. Türkiye’de en üst düzeyde servis kalitesinin Xerox’ta olduğunun altını çizen Şerafettin Polat; “Bir projeye teklif verirken Xerox baskı sistemleriyle ilgili sıkıntıya düşmeye gerek yoktur. Sarf malzemesi biter, makine bozulur gibi korkularımız hiç olmadı. Çünkü biz biliyoruz ki; Xerox gerekirse yeni makine kurar yine de bizi yarı yolda bırakmaz” ifadelerini kullandı.

72 Tasarım teknolojiyi tecrübeyle birleştirdi
Şerafettin Polat; “Bu konuda 40 yılı geçkin tecrübeye sahibiz. Oğullarım Volkan ve Gökhan, ikisi de ilkokuldan beri çıraklıkla başlayarak teknolojinin tüm nimetlerini firmamıza getirdiler. Ayrıca getirmekle kalmayıp uygulamasını geliştirerek devam ettiler. Eğer bana kalsaydı belki de teknolojinin yeniliklerine bu kadar uyum sağlayamayabilirdim. Oğullarım, makinenin verebileceği en son kaliteyi verdiriyorlar. Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıp, müşterilerimize çözümler sunuyorlar” dedi.

İnternet üzerinden siparişe ağırlık veriyoruz
Yaklaşık 4 yıldır www.dijitalbasimevi.com üzerinden aldığı siparişlerle işini geliştiren 72 Tasarım, internet üzerinden yapılan çalışmalarda kişiselleştirilmiş çözümlere odaklanıyor. İnternet üzerinden gelen talepten memnun olduklarını dile getiren Volkan Polat, bu siparişlerle ciroyu arttırmayı planladıklarını belirtiyor.

Özellikle Ankara dışındaki siparişleri internet üzerinden aldıklarını söyleyen Volkan Polat; “Şirketlerin genel müdürlükleri farklı illerde konumlanmış durumda. Türkiye’nin doğu bölgesinde de dijital baskıya olan talep yüksek. Hal böyle olunca biz de kabuğumuzu kırıp diğer illere nasıl ulaşırız diye düşünmeye başladık ve internet üzerinden bunu yapabileceğimizi fark ettik. www.dijitalbasimevi.com’u kurduk ve Ankara dışında diğer illerden de sipariş alır hale geldik. İnternet üzerinden gelen işleri anında basıp, ertesi gün Türkiye’nin en ücra köşesine ulaşacak şekilde gönderiyoruz.” dedi.

Gelecek dijital baskıda
Kişiselleştirmenin önemine değinen Volkan Polat, bunun da dijital baskının önemini arttırdığını düşünüyor. Volkan Polat; “Bizce gelecek dijital baskıda. Artık birçok firmanın binlerce baskıya ihtiyacı yok, herkes müşterisine özel baskılar yapmak istiyor. Bu da düşük tirajlı işleri öne çıkartıyor. Kişiselleştirilmiş baskının farkına varan müşterilerimiz için dijital baskının tamamen vazgeçilmez bir noktaya geldiğine şahidiz” dedi.

72 Tasarım, Ankara’da 1972 yılında teksirle başlayarak, fotokopi, ofset baskı ve dijitalle hizmetlerine devam etmiştir. Artık tamamen dijitale ağırlık veren 72 Tasarım; ayrıca tasarım, ciltleme, poster basımı, laminasyon, fotoblok, kitap basımı, tez, kartvizit basımı, afiş, broşür gibi hizmetleri de veriyor. Kurulduğu günden itibaren hedeflerini büyük tutan 72 Tasarım, 2 sene içerisinde Xerox iGen 150’yi makine parkına eklemeyi planlıyor.