Yıldız Matbaası Xerox ile yükseliyor

Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, 25 yıllık tecrübesine Xerox Color 1000 kalitesini kattı.

Ofset baskı parkurunu Xerox Color 1000 ile destekleyen Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı; baskı miktarı farketmeksizin müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli çözümler sunuyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Xerox’un yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemleri, Türkiye’nin her yerindeki baskı ve kopyalama sektörünün lider firmaları tarafından tercih ediliyor. 25 yıldır İstanbul’da faaliyet gösteren Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı da Xerox kalitesinden vazgeçemeyenlerden. Kurulduğu günden bugüne Xerox ürünlerini tercih eden Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Merkezi, son olarak Xerox Color 1000’i makine parkına ekledi.

Xerox Color 1000 ile hedef yıllık üretim kapasitesini iki katına çıkarmak
Xerox Color 1000 ile yıllık üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Merkezi sahibi Necati Yıldız; “Müşterilerimize en iyiyi sunmak için bu yatırımı yaptık. Ofset baskı parkurumuzu destekleyecek Xerox Color 1000 ile daha hızlı ve daha kaliteli hizmetler sunacağız. Düşük tirajlı, dijital teknoloji ile basılabilir türdeki her iş için Xerox Color 1000’i kullanacağız. Bölgemizdeki konumumuzu korumamız, müşterilerimize en iyiyi sunabilmemiz için Xerox Color 1000 hızı, kalitesi ve üretim verimliliği ile bize destek olacak. Hedefimiz yıllık üretim kapasitemizde iki katı bir artış sağlamak” diye konuştu.

Xerox Color 1000’i tercih ederken, Xerox iş ortaklığındaki kalitesini, güvenini ve prestijini de göz önüne aldıklarını söyleyen Necati Yıldız, “Xerox ile iş ortaklığımız 2003 yılında başladı. İlk Xerox dijital baskı sistemimiz Xerox DocuColor 12 oldu. Kendi zamanının en iyi teknolojisi olan bu ürün ile ofset baskı parkurumuzu dijital baskı ile bütünleştirdik. O dönemde de gelecekte ofset baskı sektörünün ve taleplerin bu yönde olacağını ön görmemiz sebebi ile bu yatırımı yaptık. Zaman bizi haklı çıkardı. Xerox, tecrübe ve bilgi birikimi ile bu süreçte hep yanımızda oldu; bize prestij, kalite ve güven kattı, katmaya devam ediyor” dedi.

Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Satış Müdürü Bülent Tunca da yatırım ile ilgili; “Xerox ile başlayıp Xerox ile büyüyen Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı için Xerox Color 1000 çok verimli bir yatırım oldu; getirilerini önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz. Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı ile neredeyse kurulduğu günden başlayan bir iş ortaklığımız var. Hızla büyümeye devam eden bu kurumun başarılarının artmasını ve iş hacmini büyütmesini bekliyoruz. Vizyoner yaklaşımı bizi de motive ediyor ve biz de Xerox ekibi olarak elimizden gelen her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz” dedi.

“Ofset ve dijital baskı birlikteliği bizim için avantaj”
Ofset ve dijital teknoloji bir arada kullanmalarının kendileri için avantaj olduğunu söyleyen Necati Yıldız; “Ofset ve dijital baskı teknolojilerini bir arada sunmamız, müşterilerimize ''adet'' sınırlaması olmadan hizmet vermemizi sağlıyor. Bizce bu iki teknoloji ayrılmaz bir bütünü oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Dijital baskı pazarının yükselme dönemini yaşadığını söyleyen Necati Yıldız, önümüzdeki yıllarda da dijital baskının pazar payının artacağını düşünüyor. İstanbul’da dijital baskı potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu belirten Necati Yıldız, sektörün bu potansiyeli karşılayacak düzeyde olduğunun altını çizdi.

25 yıllık tecrübe
Temeli serigrafi ile atılan Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, 1991 yılından bugüne İstanbul Anadolu yakasında bir çok matbaa, ajans ve kurumsal firmalara hizmet vermektedir. Bugün, bir çok ajans ve matbaanın çözüm ortağı olan Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, müşterilerinin birinci elden tedarikçisi konumundadır. Üst düzey teknolojiye sahip makine parkuru ile Yıldız Matbaa ve Dijital baskı, müşterilerine en iyiyi sunmaktadır.