Gartner: Yardım masasının lideri Xerox

ACS satın almasından sonra faaliyet alanı ve hizmetlerini genişleten Xerox, farklı alanlarda da ismini duyurmaya başladı.

Gartner’ın yayınladığı “Yardım Masası Dış Kaynak Hizmetleri Magic Quadrant 2012” raporunda Xerox, vizyonu ve hizmetleriyle Yardım Masası konusunda pazar lideri olarak gösterildi.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un hizmet verdiği alanlardaki başarısı bağımsız araştırma kuruluşlarının raporlarıyla ortaya konuyor. Bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan “Yardım Masası Dış Kaynak Hizmetleri Magic Quadrant 2012” raporunda da Xerox lider olarak tanımlandı.

Gartner’ın yardım masası alanında dış kaynak hizmetleri sunan şirketleri değerlendirmek üzere yaptığı bu araştırma, bu tür hizmetlere ihtiyaç duyan orta ve büyük ölçekli kuruluşlar için bir rehber niteliği taşıyor. Gartner’ın belirlediği kriterlere göre yapılan analizler sonucunda firmalar, vizyon ve faaliyetlerine göre sınıflandırılıyor. Raporda; pazarın mevcut durumu, gidişatı ve pazarda bulunan şirketler hakkında bilgiler veriliyor.

Rapor, belli kriterleri karşılayan 18 şirketi; birinci sınıf destek, ikinci sınıf destek, özel yazılım desteği, problem yönetimi, problem sınıflandırma, problem izleme ve problem çözümünden oluşan 7 ayrı kategoride değerlendiriyor.

Yardım masası hizmetleri veren şirketler tek bir erişim noktasından, gerektiğinde 7 gün 24 saat müşterilerinin sunucularını, masaüstü bilgisayarlarını, ağ yönetimi ve yazılım gibi çok sayıda teknik ihtiyaçlarına cevap veriyor. Gerçek zamanlı izleme ve son teknoloji bir alt yapı ile global ve yerel müşterilerine hızlı ve güvenilir yardım masası desteği sunan Xerox’un, her ay milyonlarca destek çağrısına aynı standartlarda cevap verdiği belirtiliyor.

Xerox Başkan Yardımcısı ve COO’su Kevin Kyser konuyla ilgili; “Bu rapor müşterilerimizin bizim hizmetlerimize inandığının bir göstergesi olmasının yanı sıra; bizim de doğru yaklaşım ve metodolojiye sahip olduğumuzu bir kez daha görmemizi sağladı. Tüm dünyada her gün yüz binlerce yardım masası çağrısına cevap veren bir şirket olarak aynı vizyon ve sorumlulukla hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” yorumunda bulundu.

2010 yılında ACS’yi satın alarak dünyanın en büyük iş süreçleri yönetim hizmetleri sağlayıcısı olan Xerox, hizmetlerini genişletti. Bu satın almayla Xerox; yardım masası, bilgi teknolojileri hizmetleri, masaüstü ürünlerin yönetimi, uygulama ve altyapı hizmetleri gibi farklı konu ve alanlardan dış kaynak hizmetleri de sunmaya başladı.