Xerox geniş format hızını 40 kat arttırıyor

Xerox, pazarlama ve reklam materyalleri üreten geniş format yeni renkli yazıcısında kullandığı teknoloji ile baskı hızını 40 kat artırıyor.

Xerox’un IJP 2000 adlı geniş format yeni renkli yazıcısı kapalı alanlarda artan büyük boy poster, satış noktası afişleri, kampanya duvar ilanları gibi görsel ihtiyaçlara daha hızlı cevap vererek, kaliteden taviz vermeden çok daha fazla iş üretmeyi sağlayacak.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, piyasaya yeni sunduğu Xerox IJP 2000 adlı ürünle geniş format renkli baskıda hız limitlerini ortadan kaldırıyor. Geniş format baskı hızını 40 kat artıran Xerox IJP 2000, son dakikada gelen ve anında baskısı istenen işlerin bile yüksek kalite standartlarında yapılmasını sağlıyor.

InfoTrends’e göre Kuzey Amerika’da geniş format baskı sektörü her yıl ortalama yüzde 7.9 oranında büyüme gösteriyor ve bu pazarın büyüklüğünün 2016 yılında 23.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Pazarlama Müdürü Kemal Pektaş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Xerox IJP 2000, tüm ezberleri bozdu. Medya çeşitliliği ve hız özellikleri ile müşterilerimize büyük bir rekabet avantajı sağlayacak. Geniş formatlı renkli baskı işlerinde zor olan, son dakika gelen acil taleplere hızlı cevap verebilmektir. Xerox IJP 2000 ile baskı kalitesinden taviz vermeden, ekstra hızlı baskı teknolojisi ile çok karlı işler yapabilecek”dedi.

Tek geçişli baskı teknolojisine sahip Xerox IJP 2000’in temel özellikleri şunlar:

  • 40 Kat Daha Hızlı Baskı: Xerox IJP 2000, benzer makinelerden 40 kat daha hızlı olan teknolojisi ile saatte 420 metrekare baskı yapıyor. Bu da yüksek kaliteli renkli tabelaların 5 saniye gibi bir sürede, 10 metre boyundaki bannerların 1 dakikada ve 200 tirajlı işlerin ise yaklaşık 20 dakikada basılabileceği anlamına geliyor.
  • Sabit Baskı Kafaları: Yeni teknoloji sabit baskı kafaları, aynı anda mürekkep püskürten birbirine sabit beş ayrı baskı kafasının altından tek geçişte kağıda baskı yapılmasını sağlıyor.
  • Çabuk Kuruyan Mürekkep: Çok çabuk kuruyan hareketli mürekkep yapısı ile çok çeşitli renkli baskı uygulamalarını hızlıca hazır hale getiriyor. Fuar bannerlarından, prezantasyon grafiklerine, tanıtım afişlerinden büyük boy fotoğraflara kadar çok farklı renkli uygulamalar canlı ve keskin bir görüntü kalitesi ile basılabiliyor.
  • Genişleyebilen Özel Ürün Gamı: Ürün müşterilerine, banner kağıda, fotoğraf kağıdına, saten, arkadan veya spot ile aydınlatılan kağıtlar gibi farklı medyalara geniş format uygulaması yapmak fırsatı sunuyor.
  • Endüstride Lider Geniş Format Baskı Yazılımı: Lider geniş format yazılımı Caldera GrandRIP makinenin çalışırken en yüksek hızda kesintisiz çalışmasını sağlıyor. Farklı iş ve medyalarda tek tip bir görünüm sağlamak için spot renk eşleştirme özelliğine sahip yazılım, işe yeni başlamış operatörler tarafından bile kolayca kullanılabiliyor.
  • Kişiselleştirme Yazılımı (Opsiyonel): Xerox IJP 2000, Xerox FreeFlow VI Design Express yazılımı ile üzerinde kişiselleştirilme yapılmış materyaller çok hızlı ve hesaplı bir şekilde üretebiliyor. Adobe InDesign eklentisi ise tabela, pano, şablon, adım adım kılavuzlar gibi uygulamaların tasarımlarını kolayca yapabilmeyi sağlıyor.

Xerox IJP 2000 geniş format yazıcı siparişleri Ağustos ayı itibari ile alınmaya başlanacak. İlk kez FESPA 2013 Londra'da görücüye çıkan Xerox IJP 2000, 8-12 Eylül tarihleri arasında A.B.D’nin Chicago şehrinde düzenlenecek PRINT 13 Fuarı'nda ve 3-5 Ekim tarihlerinde Istanbul’ da FESPA Eurasia Fuarı’nda, tanıtılacak.