Xerox “wireless” sektörüne giriyor

Xerox; kablosuz (wireless) telekomünikasyon şirketlerine teknik destek, veri saklama ve bilgi yönetimi hizmetleri veren, 2.000 çalışanı olan WDS şirketini satın aldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren başarılı şirketleri satın alarak, yeni iş süreç hizmetlerini dünyaya yayma stratejisini sürdürüyor. Xerox, son olarak dünyanın lider kablosuz (wireless) telekomünikasyon markalarına hizmet veren WDS şirketini satın aldı. Amerika, İngiltere, Güney Afrika, Singapur, Avustralya ve Yeni Zelanda’da faaliyet gösteren İngiltere merkezli WDS’in yaklaşık 2,000 çalışanı bulunuyor.

WDS; GlobalMine adı verilen bulut (cloud) tabanlı bir yapı üzerinden, dünya üzerinde kullanılan milyonlarca mobil cihazın verilerini saklama, analiz etme ve birbirleri ile etkileşimini yönetmeye yönelik teknik destek hizmetleri veriyor. WDS elde ettiği verileri; müşterilerinin gerçek zamanlı ihtiyaçlarını karşılamak, sistem kaynaklı veya müşteri deneyiminden kaynaklanan problemleri gidermek üzere kullanıyor.

1995 yılında kurulan WDS, nihai satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra da şimdiki CEO’su David Ffoulkes-Jones tarafından yönetilmeye devam edecek. David Ffoulkes-Jones satın almayla ilgili; “Müşteri deneyimine odaklanan kablosuz (wireless) markaların, müşteri sadakati ve deneyimlerini de artırmaya çalışacağız. Xerox ile bu hizmetleri global ölçeklerde yaygınlaştırma şansını yakalayacağımız, müşterilerimize daha çok değer katacağımız ve çalışanlarımıza daha fazla olanaklar sunacağımız için mutluyuz” dedi.

Xerox Telekomünikasyon ve Teknoloji Grubu Başkanı Chris Tranquill ise; “WDS’in telekomünikasyon endüstrisindeki uzmanlığı, Xerox’un müşteri hizmetleri çözümlerindeki mevcut portföyünü büyütüyor. Bu satın alma; müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için güvenilir, erişilebilir ve ölçeklenebilir yollara ihtiyaç duyan telekomünikasyon sektörü içinde, güvenilir bir iş ortağı olarak bizi iyice farklılaştıracak” dedi.

Dünya üzerinde 150 farklı lokasyonda 48,000’den fazla çağrı merkezi çalışanı ile müşteri ilişkileri hizmetleri alanında da lider olan Xerox, her gün 1 milyondan fazla müşteriye telefon ve web üzerinden cevap veriyor.