Xerox ColorQube artık ConnectKey’li

ConnectKey'li Xerox ColorQube 8900 Türkiye'de satışa sunuluyor. Daha önce Xerox ColorQube satın alanlar, ConnectKey teknolojisine cihaz yazılım yükseltmesi ile ücretsiz ve kolayca geçiş yapabilecekler.

Katı mürekkep teknolojili çok fonksiyonlu ofis ürünü Xerox ColorQube 8900; ConnectKey ile artık mobil cihazlarla uzaktan bağlantı kurabiliyor, Cloud’a (Bulut Bilişim) doküman tarayabiliyor, üzerinde popüler mobil iş uygulamalarını çalıştırıyor ve kullanıcılar üzerinde kendi uygulamalarını geliştirebiliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox; renkli baskıda yeni bir çığır açan ve ofislerde daha az maliyetle renkli baskı alınmasını sağlayan Xerox ColorQube’ün 8900 modelini ConnectKey platformu ile güçlendirdi. Xerox’un rahatlık, güvenlik, üretkenlik ve maliyet kontrolünü bir arada sunan yeni platformu ile Xerox ColorQube 8900 artık daha verimli, daha hızlı ve daha güvenli.

Mevcutta Xerox ColorQube 8900 veya Xerox ColorQube 9300’e sahip kullanıcılar kolayca ve ücretsiz olarak ConnectKey teknolojisini cihazlarına yükleyebilecekler. Xerox ColorQube 8900’ün USB bellek girişi ve 7 inç dokunmatik ekranından kolayca uygulanabilecek.

http://download.support.xerox.com/pub/drivers/CQ8700/firmware/macosx/pt_BR/ColorQube_8700.8900_Software_Identificationv2.pdf adresinden yükseltme işlemi, belirtilen adımlar takip edilerek yapılabilecek. Yeni satışa çıkacak olan Xerox ColorQube 8900 ve Xerox ColorQube 9300 ürünleri ise ConnectKey altyapısı yüklenmiş olarak sunuluyor.

Çok fonksiyonlu cihazlarda bir devrim: Xerox ConnectKey

Xerox ConnectKey; mobil olarak erişilebilen, cloud sistemlerle entegre, dokümanların uzaktan yönetilebildiği, her kurumun kendi iş süreçlerine göre yeniden dizayn edebildiği geleceğin mobil çalışma düzenini destekleyen yeni bir platform sunuyor.

Xerox’un “ConnectKey” platformu, Açık Uygulama Geliştirme Arayüzü ile hem popüler iş uygulamalarının kullanımına hem de uygulama geliştiricilerin, sistem entegratörlerinin, kurumsal kullanıcıların üzerinde yeni uygulamalar geliştirmesine izin veriyor. ConnectKey özellikli Xerox’un çok fonksiyonlu cihazları, kurumların bulut bilişime (Cloud) doğrudan veri aktarıp çekebildikleri, her türlü bilgiye uzaktan mobil cihazlarla erişebildikleri, kendi iş süreçlerine göre üzerinde istedikleri uygulamaları çalıştırabildikleri bir bağlantı aracı haline geliyor. ConnectKey ile ofis çalışanları mobil oldukları anda bile arada bilgisayar olmadan, şirketteki dosyalarına erişebiliyor veya şirket sistemlerine dosya aktarabiliyor. Xerox ConnectKey özellikli cihazlara uzaktan bağlanılarak, yanlarındaki herhangi bir yazıcıdan istedikleri dosyanın çıkışını alınabiliyor.

McAfee tarafından geliştirilen sektörün ilk dahili güvenlik korumasını kullanan ConnectKey, IT yöneticilerine daha çok kontrol ve gönül rahatlığıyla iş yerinde “kendi cihazını oluşturma” özgürlüğü getiriyor. Cisco’nun cihaza giren ve çıkan dataları koruyan TrustSec yazılım uygulaması ile de güvenliği arttırıyor.

ConnectKey’in Açık Uygulama Programlama Arayüzü (API) ile satış kanal iş ortakları, sistem entegre ediciler ve aracı satıcılar, hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan ConnectKey özellikli Xerox çok fonksiyonlu ürünler üzerinde uygulama geliştirebiliyor ve uygulama entegre edebiliyor. Xerox’un Uygulama Stüdyosu (Xerox Application Studio) kullanıcılara ve kanal iş ortaklarına, günlük iş süreçlerini hızlandıran uygulamaları kişiselleştirme imkanı veriyor. Ayrıca MFP’lerin ana ekranları İnsan Kaynakları, Finans, Hukuk ya da Pazarlama departmanlarında, departman ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebiliyor.

ConnectKey’den önce her bir farklı model Xerox ürünü, kendine özgü bir işletim yazılımı ve ara yüzlerle kullanıma sunuluyordu. ConnectKey ile artık modeli ne olursa olsun tüm çok fonksiyonlu Xerox cihazları aynı yazılımı ve ara yüzleri kullanıyor olacak. Bu özellik, ürünlerin servis ihtiyaçlarına çok hızlı müdahale edilmesini sağlarken servis maliyetlerini düşürecek.

Renkli basmanın en uygun yolu Xerox ColorQube

Xerox ColorQube 8900, üzerinde bulunan Hibrid Renk Ücretlendirme Planı ile basılan sayfa üzerindeki renkli alanların yoğunluğuna bağlı olarak farklı renkli baskı ücretlendirmesine olanak sağlayarak, renkli baskı maliyetlerini önemli ölçüde indirebiliyor. Katı mürekkep (solid ink) teknolojili çok fonksiyonlu Xerox ColorQube 8900 dakikada 44 sayfa renkli ve siyah beyaz baskı ve kopyalama yapıyor.

Katı mürekkep teknolojisi sayesinde, medya boyutu farketmeksizin tutarlı renkler sunan Xerox ColorQube 8900, renkli baskıda maliyet tasarrufu sağlarken; sürdürülebilirlik, fonksiyonellik ve güvenlikten de ödün vermiyor. Xerox ColorQube 8900 sınıfındaki lazer çok fonksiyonlu ürünlerle kıyaslandığında, yüzde 90’a varan oranda daha az baskı atığı oluşturuyor. Duraklama zamanlarında düşük güç moduna geçmeyi sağlayan Intelligent Ready özelliği ile ürün ömrü boyunca, piyasadaki diğer yazıcılardan yüzde 17 daha az enerji harcıyor. Xerox ColorQube 8900 ile birlikte sunulan GreenPrint yazılımı da; yazıcıya gönderilen her sayfayı analiz edip baskıdan önce istenmeyen kısımları ve sayfaları (sadece bir URL, banner, logo veya yasal yazılar içeren son sayfa gibi) otomatik olarak belirliyor ve kaldırıyor. Böylelikle ihtiyacın dışındaki sayfaları tanımlayarak, gereksiz baskının önüne geçiyor.