EDP 2012/2013’ün en iyileri

Piyasaya sürülen en yenilikçi ürün ve çözümlerin değerlendirildiği, Avrupa Dijital Baskı Birliği, EDP 2012/2013 ödülleri açıklandı.

EDP 2012/2013 ödüllerinde, Xerox’un, Xerox D95, Xerox D110 , Xerox D125 adlı ürünleri ile en iyi çok fonksiyonlu yazıcı ödüllerini alırken, geçtiğimiz aylarda Xerox’un satın aldığı Impika’nın iPrint Compact adlı ürünü ise en iyi sürekli web yazıcı ödülünü aldı.

Dijital baskı pazarındaki en yenilikçi teknolojileri ödüllendirmek için Avrupa Digital Baskı Birliği (European Digital Press Association) tarafından verilen EDP 2012/2013 ödülleri açıklandı. Xerox’un, Xerox D95, Xerox D110 ve Xerox D125 serisi ürünleri en iyi çok fonksyonlu yazıcılar kategorisinde EDP 2012/2013 ödülünü aldı. Geçtiğimiz aylarda Xerox tarafından satın alınan Impika firmasının Impika iPrint Compact adlı ürünü ise en iyi sürekli web yazıcı kategorisinde en iyi ürün ödülü aldı. Ödüle değer görülen marka ve ürünler 26 Haziran 2013 tarihinde Londra’da düzenlenen törenle açıklandı.

Her yıl verilen EDP ödülleri, dijital baskı dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. EDP 2013’de incelenen ürünler yenilikçi ve çevreci özellikleri, yapılan işe sunduğu katma değer, hız, kalite, kullanım kolaylığı, getirdiği rekabet ve maliyet avantajları göz önüne alınarak konu uzmanı bağımsız editörler, danışmanlar, mühendisler ve grafik profesyonellerinden oluşan ödül jürisi tarafından değerlendiriliyor. Sektörde referans kabul edilen EDP tescili, bu ödülle tanımlanan bir ürünü Avrupa pazarında o yıl piyasaya çıkan ürünler arasında en iyi ürün olarak niteliyor. EDP ödülleri kişi ve kuruluşların satın alma kararlarında etkili oluyor.

EDP ödüllerini veren jüri, söz konusu kategoride aranan kriterleri birebir karşılayan bir ürün bulamazsa, o kategoride o yıl için herhangi bir ödül açıklamıyor.

Bu yıl 24 farklı kategoride ödüllerin verildiği EDP 2012/2013 ödüllerinde yer alan diğer kategoriler arasında En İyi Geniş Format Yazıcı, Web’den En İyi Baskı Çözümü, En İyi Özel Uygulama Çözümü, En İyi Kişisel ve Değişken Veri Yazılımı, En İyi Mürekkep Bazlı Toner Çözümü, Teknik Komite Yazılım Ödülü, En İyi İş Akışı Yönetimi Çözümü yer aldı. Xerox’la birlikte, 3M, Adobe, Agfa, EFI, Epson, HP, Konica Minolta, Kyocer, Roland gibi firmaların ürünleri de farklı kategorilerde EDP 2012/2013 ödülleri aldılar.