Hassas bilgilerinizi riske atmayın

Xerox, ConnectKey teknolojili ilk ürünü Xerox WorkCentre 5800 Connectkey Serisi’ni piyasaya sürüyor.

ConnectKey platformu ile çok fonksiyonlu bir üründen çok daha fazlasını sunan Xerox WorkCentre 5800 Serisi kişiselleştirilebiliyor, uzaktan yönetilebiliyor, mobil baskı alıyor, kendini dış güvenlik tehditlerinden koruyor. Üstelik tüm bu ana özelliklere dokunmatik ekranından kolayca bağlanılıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, yeni teknolojisi ConnectKey platformuna sahip ilk ürününü piyasaya sürüyor. A3 ve A4 ebat kağıtkara baskı ve fotokopi yapabilen siyah beyaz çok fonksiyonlu yeni Xerox WorkCentre 5800 Serisi, dakikada 45 sayfadan 90 sayfaya kadar baskı alabilen çeşitli modelleriyle özellikle yoğun iş hacmi olan orta ve büyük ölçekli işletmelerde çalışanların iş verimliliklerini artırıyor, yüksek performansı ile hız ve zaman kazandırıyor.

Xerox WorkCentre 5800 Serisi’nde bulunan Genişletilebilir Arayüz Platformu (Extensible Interface Platform-EIP) teknolojisi sayesinde, BT altyapısına ek donanım ve yazılım eklemeden ConnectKey ile makine üzerinde çalışacak uygulamalar oluşturulabiliyor. Böylece mobil uygulamalardan buluta taramaya kadar istenen özellikler Xerox WorkCentre 5800 Serisi’ne eklenerek iş süreçlerine göre özelleştirilerek kullanılabiliyor. Xerox Global Print Driver (X-GPD) özelliği ise, BT yöneticilerinin Xerox ve Xerox olmayan cihazları tek bir sürücüden yüklemesini, yükseltmesini ve yönetmesini sağlıyor.

Xerox WorkCentre 5800 Serisi’nin Uzaktan Kontrol Paneli sayesinde, uzaktayken bile sanki cihazın yanındaymış gibi herhangi bir ofis bilgisayarından cihaz kontrol edilebiliyor. Uzaktan bağlantı sırasında, eş zamanlı sistem değişikliklerini önlemek için cihazdaki "walk-up" kullanıcılarını uyarıyor. Ayrıca, gelişmiş yazdırma sürücüleri ve ücretsiz aygıt yönetimi araçları sayesinde gerçek zamanlı performans ve mevcut kaynaklar uzaktan izlenerek iş verimliliği artırılabiliyor.

Mobil baskı özelliğine de sahip olan Xerox WorkCentre 5800 Serisi, herhangi bir Apple işletim sistemi veya Android mobil cihazdan güvenli ve kusursuz baskı alma imkanı sunuyor. Ağ kablo bağlantısına gerek olmaksızın istenilen yerden ağa bağlanabilen Xerox WorkCentre 5800 Serisi, Xerox PIN kodlu erişim ve çoklu mobil işletim sistemleri gibi BT dostu opsiyonel özelliklere de sahip.

Xerox ConnectKey platformlu Xerox WorkCentre 5800 Serisi birçok standart güvenlik özelliğinin yanı sıra McAfee ve Cisco’nun sağladığı güvenlik teknolojilerine sahip. Sektörde ilk defa kendisini potansiyel dış tehditlerden koruyan çok fonksiyonlu yazıcı dizisini içinde barındırıyor. McAfee'nin güvenilir teknolojisi sadece güvenli, ön onaylı dosyaların veya işlevlerin cihazda yürütülmesini sağlayarak, yeni güvenlik tehditlerine karşı yazılım seviyelerini manuel olarak güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca, otomatik Cisco TrustSec teknolojisi bütün ağ altyapısında hangi kişilerin ve cihazların bağlandığını kapsamlı olarak görmeyi sağlıyor. Cisco TrustSec aynı zamanda yetki verilen kullanıcıların ne yapabileceği ve nerelere erişebileceği konusunda olağanüstü seviyede bir kontrol imkanı veriyor.

Parlak aydınlatmalı renkli dokunmatik ekrana sahip olan Xerox WorkCentre 5800 Serisi, sezgisel simgelerin yanı sıra tüm ana özelliklere doğruca ana ekrandan kolay erişim sağlıyor. Kullanıcı arayüzünde bulunan yardım videolarıyla hızlı, kolay ve aşamalı sorun giderme desteği (e-posta ile tarama gönderme gibi öneriler) alınabiliyor.

Tek tuşla tarama özelliğine sahip Xerox WorkCentre 5800 Serisi, doğrudan renkli dokunmatik ekran arayüzünde özel olarak atanmış, bulunması kolay bir tarama düğmesi oluşturma imkanı sunuyor. Xerox WorkCentre 5800 Serisi’nin Dropbox, Google Docs, Google Drive, Evernote, Salesforce.Com gibi bulut sistemlere direk OCR yapılmış olarak taranan dokümanları iletebilmektedir. Ayrıca taşınabilir USB belleğe, e-postaya, masaüstüne ve ağa tarama özellikleri de bulunuyor.

Birçok çevre dostu özellikleri barındıran Xerox WorkCentre 5800 Serisi, ENERGY STAR® ve Cisco EnergyWise teknolojisi uyumu ile işletmelerin elektrik tasarrufu yapamalarına yardımcı olmanın yanısıra, kullanıcılar için daha fazla çevre bilinci ile yazdırma seçeneklerini de barındırmaktadır.