Xerox iGen4’ün ‘elmas versiyonu’

Yeni nesil iGen4 platformu “Xerox iGen4 Diamond Serisi” piyasaya çıkıyor.

Uçtan uca otomasyon sunan Xerox iGen4 Diamond Serisi, manuel görevlere harcanan zamanı daha fazla iş üretmek için kullanmaya olanak sağlıyor. En son otomasyon ve üretkenlik yeniliklerini sunan Xerox iGen4 Diamond Serisi, 364 x 660 mm büyüklükte kağıt ebatlarına ve farklı materyaller üzerine baskı yapabiliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, en üst düzey dijital baskı teknolojisi Xerox iGen platformunu daha ileri taşıyor. Xerox; yeni nesil Xerox iGen4 Diamond Serisi’ni matbaacıların, dijital baskı merkezlerinin ve yayınevlerinin kullanımına sunuyor. İş hazırlamayı kolaylaştıran, üretimi hızlandıran Xerox iGen4 Diamond Serisi; broşür, katalog, dergi ve doğrudan postalama materyallerini üretirken rekabet avantajı sunuyor. En yeni Xerox iGen4 , özellikle kurumsal renkler ve logolarda çok önemli olan, ilk baskıda da son baskıda da aynı renk kalitesinin sunulmasını sağlıyor.

Xerox iGen4 Diamond Serisi’nde bulunan otomatik baskı kağıt registirasyonu kullanıcılara zaman tasarrufu sağlıyor ve manuel renk yönetimindeki zorlukları ortadan kaldırıyor . Her çeşitten işi, kısa sürede yapma imkanı sunan Xerox iGen4 Diamond Serisi, kağıt boyutu değişiklikleri için zaman kaybetmeden üretim olanağı sağlıyor. Genişletilmiş 660 mm kağıt kapasitesi, geleneksel dijital makinelerde mümkün olmayan işleri üreterek yeni pazarları ve uygulamaları kullanmaya imkan veriyor.

Manuel görevlere harcanan zamanı daha fazla iş üretmek için kullanmaya olanak sağlayan Xerox iGen4 Diamond Serisi özellikleri şöyle:

  • Otomatikleştirilmiş Renk Yönetim Aracı kurulum süresini düşürüyor; kalibrasyonu, sistem profillemeyi otomatikleştiriyor.
  • Otomatik Kağıda Görüntü Ayarı, her görüntünün her sayfaya otomatik olarak yerleştirilmesinin yanı sıra kağıdın kağıt yolundaki konumunu da otomatik olarak ayarlıyor.
  • Otomatikleştirilmiş JDF Bütünleşik Son İşlem seçenekleri bulunuyor.
  • IntegratedPLUS Son İşlem Çözümü kitapçık baskısı için manuel baskı öncesi veya son işlem kurulumu olmadan temassız, uçtan uca iş akışı sağlıyor.
  • Otomatikleştirilmiş Web'den Son İşleme çözümü manuel kurulum veya müdahale gerekmeden web tabanlı siparişten baskı öncesine ve son işleme kadar temassız iş akışı sağlıyor.

Xerox iGen4 Diamond Serisi, yüksek hacimli baskıların üretimini ve en karmaşık baskı işlerinin yönetimini sağlamak için üzerinde bazı yazılımlar bulunduruyor. İş akışını yöneten Xerox FreeFlow yazılımı, Xerox iGen4 Diamond Serisi’nin esnek, hızlı ve verimli çalışmasını sağlıyor. Xerox iGen4 Diamond Serisi ayrıca, Xerox FreeFlow VI Suite yazılımı ve kişiye özel bire bir pazarlama uygulamaları yapmayı sağlayan XMPie gibi yazılımlarla da sıra dışı baskı uygulamaları gerçekleştiriyor.

Mat kuru mürekkebe sahip olan Xerox iGen4 Diamond Serisi, fotoğraf baskısında pürüzsüz mat bir görünüm sağlayarak; hatıra defterleri, tebrik kartları, takvimler, yıllıklar veya diğer fotoğraflı özel uygulamalarda mükemmel kalite sunuyor. Satır içi spektrofotometresi ile renk ayarlarını ve kalibrasyonu otomatikleştirirerek, her zaman üstün görüntü kalitesi ve nokta renk tutarlılığı sağlıyor. Daha üstün renkler ve daha çok satan çıktılar sunmak üzere tasarlanan, en iyi renk yönetim teknolojileri ve servislerinden oluşan bir koleksiyon olan Xerox Confident Color da Xerox iGen4 Diamond Serisi’nin özellikleri arasında bulunuyor.

Xerox iGen4 Diamond Serisi’nin dakikada 110 sayfaya ulaşan tam renkli yüksek baskı hızı, çok ekonomik baskı maliyeti ve çarpıcı baskı kalitesi ile özellikle bire bir pazarlama ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretmek isteyen firmalara önemli faydalar sağlıyor. Xerox iGen4 Diamond Serisi, 364 x 660 mm büyüklükte kağıt ebatlarına ve farklı materyaller üzerine baskı yapabiliyor. Toplam kağıt kapasitesi ise 80.000 sayfaya varıyor.