Xerox Türkiye’den Avrupa’ya transfer

Xerox Türkiye Finansal Kontrolörü Verda Erdener, Xerox Avrupa İç Kontrolörü ve Kurumsal Risk Müdürü görevine getirildi. Verda Erdener yeni görevini Londra Uxbridge merkezli sürdürecek.

Xerox Türkiye bünyesinde 1998 yılından beri çalışmakta olan Verda Erdener, Xerox Avrupa İç Kontrolörü ve Kurumsal Risk Müdürü görevine getirildi. Verda Erdener, 25 Batı Avrupa ülkesinin dahil olduğu Xerox Avrupa Bölgesindeki yeni görevini Londra Uxbridge merkezli olarak yürütecek. Bu bölge içinde yer alan ülkelerden Xerox Avusturya, Xerox Almanya ve Xerox İsviçre’nin tüm iç denetim süreçlerinin ve kurumsal risklerinin yönetimi konusu doğrudan Verda Erdener’e bağlı olacak.

Verda Erdener, üniversite eğitiminin hemen ardından 1998 yılında ilk işi olarak girdiği Xerox’da yıllar içinde gösterdiği başarılı çalışmalardan ötürü önemli bir yurt dışı göreve transfer oldu. Verda Erdener, Xerox’un yaklaşık 23 milyar dolarlık cirosunun önemli bir kısmının elde edildiği Xerox Avrupa Bölgesindeki yeni görevine 15 Mart 2013 tarihi itibarı ile başlıyor olacak.

Verda Erdener yeni görevinde Xerox Avrupa Bölgesindeki ülkelerin iç kontrol süreçlerini yönetmek, dış denetim ve sorun yönetimi süreçlerini kontrol etmek, ülkeler bazında kurumsal riskleri belirlemek, Xerox’un kurumsal ve finansal raporlama standartlarına uyulmasını ve genel merkeze düzenli aralıklarla gönderilmesini sağlamak, ülkeler nezdinde operasyonel ve finansal verilerin doğruluğunu kontrol etmek gibi sorumlulukları yerine getiriyor olacak.

Xerox’ta Finansal Planlama ve Analiz Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Verda Erdener, sırasıyla Finansal Planlama ve Analiz Süpervizörü, Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak çalıştı. Erdener 2007 yılından beri Xerox Türkiye’nin Finansal Kontrolörü görevini sürdürüyordu.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Verda Erdener, Marmara Üniversitesi’nde Finans ve Muhasebe konusunda yüksek lisans yaptı. 1975 İstanbul doğumlu olan Verda Erdener, bir çocuk sahibi.