Xerox Impika’yı satın aldı

Xerox, endüstriyel inkjet baskı teknolojileri ile ünlü Fransız Impika’yı satın aldı.

Xerox, dakikada 375 metre baskı yapabilen teknolojilere sahip Impika şirketini satın alarak, geniş ebat su bazlı inkjet baskı teknolojilerinin kullanıldığı endüstriyel baskı pazarına da adım atıyor. Üretime yönelik inkjet pazarında 2015 yılına kadar yıllık yüzde 21 büyüme bekleniyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, şirket satın alarak büyüme stratejisini sürdürüyor. Xerox, son olarak Fransa’da faaliyet gösteren endüstriyel inkjet baskı teknolojieri ile ünlü Impika’yı satın aldı. Xerox, Impika’yı satın alarak yüksek kapasiteli renkli baskı sistemleri pazarındaki liderliğini güçlendirecek.

Impika; endüstriyel, ticari, güvenli dokümanlar, etiket ve paketleme baskılarında kullanılan inkjet baskı çözümlerinin dizayn, üretim ve satışını gerçekleştiren lider şirketler arasında yer alıyor. Patentli bir teknolojiye dayanan su bazlı inkjet baskıda geniş bir portföye sahip olan Impika’nın ürün gamı içerisinde, dakikada 375 metre baskı hızına sahip sürekli besleme (continupus feed) baskı sistemleri grubu “iPrint” ve 2400 x 1200 dpi çözünürlüğe sahip dijital baskı sistemleri grubu “iPress” de bulunuyor.

Xerox’un mevcut xerografik üretim sitemlerine ek olarak Impika teknolojileri, dünyanın tek yüksek kapasiteli susuz inkjet baskı sistemleri Xerox CiPress Production Inkjet Sistemleri’nin daha da geliştirilmesine ve pazarlanmasına katkı sağlayacak. Pazar araştırma firması I.T. Strategies’e göre; üretime yönelik endüstriyel inkjet pazarında 2015 yılına kadar yıllık yüzde 21 büyüme bekleniyor. Impika’nın sunduğu teknolojilerin de eklenmesiyle Xerox, sektörün en geniş dijital baskı sistemleri ürün gamını sunuyor olacak.

Satın almayla ilgili görüşlerini bildiren Xerox Grafik Sanatlar Operasyonları Başkanı Jeff Jacobson; “Xerox’un uzun dönemdeki başarısının en önemli etmeni inovasyona odaklanmasıdır. Impika da Xerox’un teknolojisini tamamlayıcı nitelikte olan gelişmiş inkjet üretim sistemlerine inovatif bir yaklaşım gösteriyor. Bu satın almayla grafik sanatlar pazarındaki liderliğimizi pekiştirdik. Geniş ebatlı çözümlerimizin bir parçası olarak Impika ile birlikte, markamızı daha da güçlendireceğiz. Sunacağımız çözüm ve uygulamalar ile pazardaki müşterilerimize daha iyi hizmetler vereceğiz. Pazar profesyonellerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek onların kendi müşterilerini memnun etmelerine ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacağız” dedi.

Impika’nın CEO’su ve Başkanı Paul Morgavi ise; “Sektörün en zor ürün gamlarından birini geliştirmekte başarı sağladık. Büyümemizi sürdürmek için geniş global dağıtım ve servise, güçlü bir markaya sahip ve aynı müşteri kitlesine hitap eden lider bir organizasyonun parçası olmaya ihtiyacımız vardı. Xerox, işimizi büyütmemiz ve müşterilerimize daha iyisini sunmamız için en uygun tercihti” dedi.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57(pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr