En beğenilen teknoloji şirketleri

Fortune dergisinin gelenekselleşen “En Beğenilen Şirketler” araştırmasının 2013 yılı sonuçları açıklandı.

Fortune’un listesine göre bilgisayar kategorisinde Apple, EMC ve Xerox ilk üç sırayı paylaştı.

Dünyanın saygın iş ve ekonomi dergilerinden Fortune’un Mart ayı sayısında, “En Beğenilen Şirketler” araştırmasının 2013 yılı sonuçları açıklandı. Bilgisayar firmaları kategorisinde Apple Computer birinci, EMC ikinci, Xerox üçüncü, Canon dördüncü, Dell beşinci, Hewlett-Packard altıncı, Lenovo Group yedinci, Seagate Technology sekizinci, Fujitsu dokuzuncu sırada yer aldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunabilmek, yenilikçiliği takip edebilmek, etkili yönetim becerilerine sahip olmak, hissedarlarına kazandırabilmek ve sosyal sorumluluk gösterebilmek gibi birçok kategoride başarılı olarak tanımlandı. Fortune dergisinin 2013 yılı “En İtibarlı Şirketleri” sıralaması, 30 ülkeden 57 sektörden 687 şirketi temsil eden 3.800’den fazla yönetici ve analistlerle yapılan görüşmeler sonucunda belirlendi.

Fortune dergisi, her sene gerçekleştirdiği “En Beğenilen Şirketler” araştırmasını, kurumların itibarını gösteren bir rapor olarak tanımlıyor. Fortune dergisinin gelenekselleşen “En Beğenilen Şirketler” araştırması, 30 senedir aralıksız yapılıyor. Fortune’un bu araştırmasında, katılımcılara, sekiz kriter üzerinden kendi sektörlerindeki en beğendikleri şirketleri sıralamaları isteniyor. Bu kriterler; yenilikçilik, çalışan kalitesi, kurumsal kaynakların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal güvenilirlik, uzun vadeli yatırım ve sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesi olarak sıralanıyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Xerox CEO’su Ursula Burns, “Fortune dergisinin yaptığı “En Beğenilen Şirketler” araştırmasında ortaya çıkan sonuç, tüm sosyal paydaşlarımızla birlikte sürdürdüğümüz işbirliğinin, iletişimin ne kadar güçlü ve sağlıklı bir şekilde sürdüğünü açıkça gösteriyor” şeklinde konuştu.

Fortune 2013

En Beğenilen Bilgisayar Şirketleri
Sıralama Şirketler Puan
1 Apple Computer 8.24
2 EMC 6.8
3 Xerox 5.98
4 Canon 5.92
5 Dell 5.75
6 Hewlett-Packard 5.44
7 Lenovo Group 5.23
8 Seagate Technology 5.02
9 Fujitsu 5.02

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57(pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr