Ofis kağıdında Avrupa’nın en iyisi Xerox

Opticom isimli uluslararası araştırma şirketi tarafından Avrupa ülkelerinde 3000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Xerox, Avrupa’nın en beğenilen ofis kağıdı markası seçildi.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, baskı teknolojilerinin yanı sıra ofis kağında da en çok tercih edilen marka olarak gösteriliyor.

Opticom’un marka değerini belirlemek amacıyla araştırmada kullandığı “Marka Değeri Endeksi”, farkındalık ve memnuniyet kategorilerinden oluşuyor. Her bir markanın başarısı; marka, markanın ismi, logosu ve algısı ile ilgili bir takım değerlerle belirleniyor. Markanın müşterileri de, ürün veya servis değerini arttırıyor ya da azaltıyor.

Araştırma sonuçları, Xerox kağıdın müşteri algısında en iyi marka olarak yer aldığını gösteriyor. Ayrıca, bu ülkelerde en çok Xerox kağıt satılıyor. Araştırmaya katılanlara göre, ofis kağıdı tedarikçisini seçerken en önemli iki şey fiyatı ve ürün kalitesi. Küçük ölçekli şirketler tedarikçi seçerken, kağıdın fiyatına ve görüntüsüne daha çok önem verirken; büyük şirketler çevreci olmasına dikkat ediyor. Bu seçimde Xerox ofis kağıtlarının kalitesinin yanında, Xerox ofis kağıtlarının, ham maddesinin kağıt yapılmak üzere oluşturulan özel alanlarda yetiştirilen ağaçlardan üretiliyor olması da etkili olduğu belirtiliyor.

Araştırmada başka bir tedarikçinin daha ucuz kağıt seçeneği sunması durumunda ne yaparsınız sorusuna, katılımcıların yüzde 51’i ucuz seçeneğe yöneleceğini belirtirken; yüzde 44’ü orijinal tedarikçisine sadık kalacağını belirtiyor. Bu sonuç; fiyat indirimlerine olan ilgiye rağmen, sadakatin hala önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Tüm sonuçlara baktığımızda, pozitif müşteri algısı ve sadakat, uzun vadede sektörde başarılı olmanın ön koşullarını oluşturuyor. Xerox son 7 yıldır yapılan benzeri tüm araştırmalarda, ofis kağıdında en çok beğenilen ve tercih edilen marka olarak gösteriliyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57 (pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr