IDC: Xerox 2015’e kadar lider

IDC “Yönetilen Baskı Hizmetleri ve Temel Baskı Hizmetleri 2012-2015 Tahmin ve Analiz” raporunu yayınladı.

IDC’nin raporuna göre, yönetilen baskı hizmetleri pazarı her yıl yüzde 11,7 büyüyüyor. Rapora göre Xerox, bu pazardaki liderliğini önümüzdeki yıllarda da sürdürecek.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından lider gösterilmeye devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi IDC, “Yönetilen Baskı Hizmetleri ve Temel Baskı Hizmetleri 2012-2015 Tahmin ve Analiz” raporunda, Xerox’un bu alandaki pazar liderliğini 2015 yılına kadar sürdüreceği tahmininde bulundu.

IDC bu raporu, dış kaynak yolu ile doküman yönetimi hizmeti alan müşterilerine, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri değerlendirmek üzere hazırlıyor. IDC, Temel Baskı Hizmetleri’ni (BPS) bir grup yazıcı ve/veya çok fonksiyonlu ürünü, yönetmek için, üçüncü parti bir organizasyonla uzun dönem hizmet sözleşmesi yapılan bir iş olarak tanımlıyor. Bu sözleşme; fatura adetlerinin azaltılması, sarf malzeme yönetimi, bakım ve onarımı kapsıyor. Yönetilen Baskı Hizmetleri (MPS) ise; baskı ortamının ön değerlendirmesini, devam eden analizlerini, raporlanmasını, maliyetleri düşürecek ve verimliliği arttıracak proaktif yönetimini kapsıyor.

Xerox Yönetilen Baskı Hizmetleri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Morrison konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “MPS hakkında asıl bilinmesi gereken; başarılı bir sonuca ulaşmak için MPS ile birlikte etkili bir stratejiye de ihtiyaç duyulduğudur. Xerox bugün, her ölçekteki şirketin, dijital baskı teknolojilerinin getirdiği yenilik ve fırsatları en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

IDC Araştırma Direktörü Holly Muscolino ise; “Xerox, her ölçekteki şirkete uygun olarak sunduğu hizmetleri ile, hem MPS hem de BPS için pazar liderliğini sürdürüyor. Küçük ve orta ölçekli şirketlerden gelen talebin de arttığı bu sektörlerde, istikrarlı global hizmet kapasitesi Xerox’un temel farklılığıdır” dedi.

Xerox; her ölçekteki şirketin iş süreçlerini basitleştirmek, çalışanların doküman yönetimi için daha az zaman harcamalarını ve kendi asıl işlerine odaklanmaları için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlamak için çalışıyor. Xerox, MPS çözümlerini IT altyapısına entegre ederek, hem kağıt üzerinde hem de elektronik ortamdan gelen bilgilerin kolayca organize edilmesine yardımcı oluyor. Xerox 2011 yılında ayrıca, “Yönetilen Baskı Hizmetleri Magic Quadrant 2011” raporunda ve IDC’nin “2011 Yönetilen Baskı Hizmetleri Pazar Payı” raporunda da lider olarak gösterildi.

Ayrıntılı Bilgi İçin
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57 (pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr