Gartner’a göre lider Xerox

Gartner, yayınladığı “Yönetilebilir Baskı Sistemleri Magic Quadrant 2011” raporunda Xerox’u, lider firma olarak gösterdi. Xerox yönetilebilir baskı sistemleri ile şirketlere yüzde 30’a varan maliyet tasarrufu sağlarken, müşterilerinin verimliliğini artırıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından faaliyet alanında lider gösterilmeye devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan “Yönetilebilir Baskı Sistemleri Magic Quadrant 2011” raporunda Xerox, bir kez daha “Lider” gösterildi. Yapılan bu değerlendirme, Xerox’un piyasadaki gücünü, diğer kişi ve kuruluşlar tarafından algılanışını, aynı yüksek seviyede koruduğunu ortaya koyuyor.

Gartner; dış kaynak yolu ile yönetilebilir baskı hizmetleri alan müşterilerine, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri değerlendirmek üzere bu raporu hazırlıyor. Gartner’ın hazırladığı raporda, ofis donanım, tedarik, servis ve toplam baskı yönetimi konularında hizmet veren şirketler değerlendiriliyor, yapılan analizler sonucunda firmalar, ürün ve çözümlerine göre sınıflandırılıyor.

Xerox Türkiye Kurumsal Satış ve Operasyon Direktörü Gülçin Uysal, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Mobil iş akışının desteklenmesinden, şirketlerdeki özel iş süreçlerinin yönetimine kadar, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tam olarak anlamamızın, bizi yönetilebilir baskı hizmetlerinde lider yaptığına inanıyoruz. Rakiplerimizin önündeyiz çünkü müşterilerimizin zaman ve maliyet tasarrufu yapmasını sağlarken, aynı zamanda onların asıl işlerine değer katacak yenilikler sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Xerox, yönetilebilir baskı hizmetleri ile her boyuttaki şirketlerin operasyon maliyetlerinde yüzde 30’a varan tasarruflar yapmasını sağlıyor. ACS’yi satın alarak dünyanın en büyük iş süreçleri yönetim hizmetleri sağlayıcısı olan Xerox, verdiği global doküman yönetimi hizmetleri ile şirketlerin müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini artırmasına, sabit giderlerini ve stok maliyetlerini azaltmasına, çevreye duyarlı hızlı bir iş akışı sağlamasına yardımcı oluyor. Xerox, aynı zamanda firmalardaki ofis ekipmanlarının enerji kullanımını ve kağıt tüketimini de ciddi oranlarda aşağıya çekiyor.

Temeli Yalın Altı Sigma yaklaşımına dayanan Xerox’un yönetilebilir baskı hizmetleri, bir kurumun marka bağımsız tüm ofis ekipmanlarının yönetimini de sağlıyor. Kuruma uygun bir iş akışı yapısı içinde bilgi ve dokümanların kullanımı, başkaları ile paylaşımı, kaydedilmesi ve arşivlenmesi işlerini üstleniyor. Ofis ekipmanlarının, kağıt, toner gibi sarf malzemelerinin tedariki, bakımı ve iş akışının kesintiye uğratmadan çalıştırılması hizmetlerini kapsıyor. Xerox’un çözümleri ayrıca, kurumların ofis maliyetlerini düşüren, verimliliklerini artıran ve şirketlere yeni bir iş akış modeli getiren modeller içeriyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57(pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr