Xerox satın almalara devam ediyor

Xerox, 2010 yılında satın aldığı ACS şirketinin iş alanını, tüm dünyaya yaymak üzere yaptığı satın almalara devam ediyor.

Xerox, önümüzdeki dönemde adını çağrı merkezi hizmetleriyle de duyurmaya hazırlanıyor. Xerox’un Avrupa’da gerçekleştirdiği son şirket satın alması İtalyan XL World oldu.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Affiliated Computer Services (ACS) şirketini satın aldıktan sonra ACS’in uzmanlık alanları ile ilgili başarılı şirketleri satın alarak ACS’i dünyaya yayma stratejisini sürdürüyor. Xerox, son olarak ünlü İtalyan Çağrı Merkezi Şirketi XL World’ü satın alarak, Avrupa’da birkaç ülke üzerinden tüm kıtaya hizmet vermeye hazırlanıyor. Xerox, bu yıl satın aldığı, Türkiye’de de faaliyet gösteren Unamic/HCN şirketiyle giriş yaptığı Avrupa çağrı merkezi pazarındaki yaygınlığını genişletmek amacı ile İtalyan XL World adlı şirketi satın alıyor. Xerox’un, ACS üzerinden satın aldığı XL World şirketi, Romanya ve Arnavutluk üzerinden Avrupa’ya hizmet veriyor.

ACS’nin sunduğu çağrı merkezi hizmetleri için Avrupa bölgesindeki ikinci satın almasını XL World ile gerçekleştiren Xerox, Avrupa genelinde çağrı merkezi ve iş süreçleri yönetimi hizmetleri vermeye hazırlanıyor. XL World’ün Avrupa genelinde faaliyet gösteren 4 operasyon merkezi ve 1,400 çalışanı bundan sonra Xerox ACS bünyesinde faaliyet gösteriyor olacak. Satın alma işlemi gerekli finansal işlemlerin tamamlanmasının ardından sonlandırılacak.

2000 yılında kurulan XL World, kurulduğu günden bugüne, ağırlıklı olarak telekom olmak üzere farklı sektörlerde gerçekleştirdiği offshore çağrı merkezi hizmetleri ile dikkat çekiyor. Alanında uzman ve pazar lideri bir şirket olan XL World’ün satın alınmasıyla ACS, çağrı merkezi ve iş süreçleri operasyonlarını Türkiye’de de faaliyet gösteren Unamic/HCN ile birlikte hemen hemen tüm Avrupa dillerine taşımış olacak.

XL World, Doğu Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve lider dış kaynak kullanımı sunan şirketlerinden biridir. Şirket, ikisi Romanya’da (Lasi ve Oradea), ikisi Arnavutluk’ta (Shkoder ve Vlore) bulunan 4 yüksek teknolojili tesisinde, toplam 1,000 koltuk ve yaklaşık 1,500 çalışanıyla operasyonlarını yürütüyor. Temel uzmanlık alanlarını, çok dilli Çağrı Merkezi ve İş Süreçleri Yönetimi hizmetleri oluşturuyor. XL World, İngilizce ile birlikte 10’dan fazla dilde hizmet veriyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57(pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr