Küçük işletmelere çok fonksiyonlu fırsat

Xerox, üniversite kampüslerine kurulacak çok fonksiyonlu ofis araçlarını alternatif ödeme araçları ile kullanma imkanı sunuyor.

Xerox’un, DVS Bilişim ile birlikte geliştirdiği mikro ödeme çözümü, para kullanmadan kimlik, kredi kartları veya cep telefonundan bir SMS’le renkli veya siyah beyaz baskı almayı, fotokopi çekmeyi sağlıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, mobil olarak her ortamda kolayca baskı alınmasını sağlayacak çözümlerine bir yenisini ekledi. Öncelikle üniversite kampüslerinde uygulanacak Xerox’un yeni mikro ödeme sistemi ile öğrenciler çok fonksiyonlu ofis makinelerini, cep telefonları, kimlik, kredi kartları veya özel kontör kartları ile para kullanmadan istedikleri gibi kendileri kullanabilecekler. Pilot uygulaması iki ayrı üniversitede başlayan sistem ile öğrenciler herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan, ağa bağlı herhangi bir bilgisayar içindeki dosyalara ulaşıp istedikleri dokümanı basabildikleri gibi, bu makineleri bir mobil bir tarayıcı cihazı, faks veya e-posta gönderim cihazı olarak da kullanabilecekler.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Xerox Türkiye Ofis Grubu Pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk; “Özellikle üniversite kampüslerinde baskının kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bu yüzden öğrencilerin, baskı, fotokopi, tarama, faks gibi ihtiyaçlarını ayrı ve lokasyon olarak da ulaşması uzak, özel bir baskı merkezinden almak yerine, sınıflarının yanında, koridorda, amfilerinden uzaklaşmadan kendi kendilerine çözmelerini sağlayacak bir model geliştirmek istedik. Para da kullanmadan bir kart aracılığıyla veya cep telefonlarından gönderecekleri SMS karşılığında gelecek kredi ve özel şifre ile bu makineleri kendileri kullanabilsinler istedik. Bu düşüncemizi konusunda uzman DVS Bilişim ile mikro ödeme dediğimiz bir sistemle hayata geçirdik. Bu sistemle öğrenciler, makinelerimizi operatör gereksinimi olmadan 7 gün 24 saat kesintisiz olarak kullanabilecekler” dedi.

Mikro ödeme sistemi, çok fonksiyonlu Xerox makinesinin dokunmatik ekranı ile kullanılıyor. Dokunmatik ekran üzerinde özel şifresini girerek kendisini tanıtan öğrenci, kendisine tanımlanan kredi miktarı tutarında makine üzerinde renkli çıkış alma, faks gönderme, doküman çoğaltma, tarama ve bir kağıt dokümanı e-posta olarak gönderme gibi farklı işlemleri kolayca ve hızlı bir şekilde yapabiliyor. Kullanıcı işlemlerinin yarattığı maliyeti, cep telefonu faturasına, kredi kartı ekstresine, üniversite muhasebe sistemi gibi yerlere yansıtılıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Günebakan İletişim Danışmanlık
Em.Sb.Evl. Sitesi No: 46/1
Esentepe/İstanbul
Tel: 0212 347 90 57(pbx)
Faks: 0212 347 90 58
gunebakan@gunebakan.com.tr