Akıllı telefondan akıllı baskı imkanı

Xerox’un “Mobil Baskı Çözümü”, ofis dışında çalışan ve doküman basmak isteyen herkese, akıllı cep telefonları üzerinden baskı alma imkanı veriyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, mobil olarak her ortamda kolayca baskı alınmasını sağlayacak çözümlerine bir yenisini ekledi. Daha önce dizüstü bilgisayarlar ile her ortamda kolayca baskı alınmasını sağlayan yazılımını piyasaya süren Xerox, şimdi de yeni yazılım ile mobil telefonlar üzerinden baskı alma imkanı sunuyor. Bazı dokümanları mobil cihazlarda okumanın zorluğu ile ilgili şikayetlerden yola çıkarak geliştirilen yazılım, mobil çalışanlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Yeni “Xerox Mobil Baskı Çözümü” ile e-posta destekli cihazlardan, herhangi bir sürücü yada uygulama indirmeden baskı alınabiliyor. Mobil cihazından baskı almak isteyen kullanıcıya, herhangi bir Xerox Genişletilebilir Arayüz Paltform’undan baskı almasını sağlayacak bir onay kodu gönderiliyor. Kullanıcı bu kodu giriyor ve e-postasında bulunan dokümanı güvenli bir şekilde basabiliyor. Şirketlerin özel sunucuları üzerinde çalışan ve mevcut güvenlik altyapısına aykırı hiçbir özelliği bulunmayan Xerox Mobil Baskı Çözümü, baskı aldığı dokümanların formatını aynen muhafaza ediyor. Xerox Mobil Baskı Çözümü çift taraflı baskı, baskı önizleme, renkli baskı, sonlandırıcı gibi baskı seçeneklerine de sahip.

Xerox ayrıca daha önce piyasaya sürdüğü “Mobil Ekspres Sürücü (Mobile Express Driver)” ve “Global Baskı Sürücü (Global Print Driver)” yazılımlarını da yenilediğini duyurdu. Mobil Express Sürücü ve Global Baskı Sürücüsünün yeni versiyonları, aralarında Türkçe’nin de olduğu 26 dilde kullanılabiliyor. Yazılımlar, mevcut Xerox ürünlerindeki özellikleri ve en son yenilikleri destekliyor. Çift taraflı baskı, prova baskı, geri dönüştürülmüş kağıt üzerine baskı ve baskı ön izleme özelliklerinin mobil cihazlarla da kullanılmasını sağlayan mobil baskı yazılımları, tanımlayıcı kelimelerle dokümanların renklerini değiştirmeye sağlayan Xerox’un “renk dili” teknolojisini de destekliyor.

Marka bağımsız her yazıcı veya çok fonksiyonlu ofis aracı üzerinde çalışabilen Mobil Ekspres Sürücü, bulunulan ortamdaki herhangi bir marka yazıcı ve çok fonksiyonlu cihaza kolayca bağlanıyor ve cihazın tüm özelliklerinin kullanılabilmesini sağlıyor. Kullanıcı daha önceden kayıtlı baskı ayarlarına göre de, mekandaki cihazdan istediği gibi baskı alabiliyor. Global Baskı Sürücü yazılımı ile IT yöneticileri, ağ ortamında tanımlanan her yazıcı ve çok fonksiyonlu ofis aracını tek tek tüm bilgisayarlara tanıtma zahmetinden kurtuluyor. Bu yazılım ayrıca, ağ ortamına sonradan eklenen ofis araçlarının yazılım sürücülerinin de tek tek her bilgisayara indirilmesi ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Xerox, Mobil Ekspres Sürücü ve Global Baskı Sürücü yazılımlarını ücretsiz sunarken, mobil araçlar üzerinden sunulan Xerox Mobil Baskı Çözümü için belli bir ücret alacak. Şu an için belirli Xerox ürünleriyle uyumlu olan Xerox Mobil Baskı Çözümü, 2011 yılının başından itibaren tüm dünyada marka bağımsız olarak kullanılabilecek.

-XXX-