Gartner Xerox’u lider tanımlıyor

Gartner’ın yayınladığı “Yazıcılar ve Çok Fonksiyonlu Ürünlerde Magic Quadrant 2010” raporunda Xerox, yazıcı ve çok fonksiyonlu ürünlerde “lider” kategorisinde gösterildi.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, bağımsız araştırma kuruluşlarının raporlarında lider olarak tanımlanmaya devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan “Yazıcılar ve Çok Fonksiyonlu Ürünlerde Magic Quadrant 2010” raporunda Xerox, lider kategorisinde gösterildi. Yapılan bu değerlendirme, Xerox’un kişi ve kuruluşlar nezdindeki itibarını ve piyasadaki konumunu ortaya koyuyor.

Gartner’ın bu raporu, yazıcı ve çok fonksiyonlu ürünler ile baskı hizmetleri sunan şirketleri değerlendirmek üzere orta ve büyük ölçekli kuruluşlar için bir rehber niteliği taşıyor. Gartner’ın belirlediği kriterlere göre yapılan analizler sonucunda firmalar, vizyon ve faaliyetlerine göre sınıflandırılıyor. Raporda; pazarın mevcut durumu, gidişatı ve pazarda bulunan şirketler hakkında bilgiler veriliyor.

Gartner’ın raporunda incelenen firmalar; yazıcı, çok fonksiyonlu ofis cihazları ile bu cihazlarla ilgili baskı çözümleri ve hizmetleri karşılaştırılarak “Magic Quadrant” denilen bir eğri üzerinde konumlanıyor. Raporda lider olarak tanımlanan Xerox’un, geniş dağıtım ağına sahip olduğu belirtiliyor. Xerox’un ayrıca, yazıcı ve çok fonksiyonlu ürün kategorisinde, dünya genelinde güçlü bir pazar payını elinde tuttuğu vurgulanıyor.

Gartner raporunda, Xerox’un dünyanın dört bir tarafındaki mevcut ve gelecekteki müşterilerine daha yüksek seviyede destek sağlamak için sağlam bir kapasiteye, yenilikçiliğe, destek kaynaklara, becerilere ve vizyona sahip olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Xerox, araştırma ve geliştirme çalışmalarını müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürün ve çözümlere dönüştürmede deneyimli bir firma olarak gösteriliyor.

Xerox Kurumsal İş Grubu Başkanı Rick Dastin konu ile ilgili değerlendirmesinde, “Gartner’ın raporunda lider olarak gösterilmek; Xerox’un, müşterilerinin verimliliğini arttırma, maliyetlerini düşürme ve daha iyi işler yapabilmelerine yardımcı olma sorumluluğunu destekliyor. Hedefimiz, müşterilerimizin kendi işlerine daha çok odaklanmalarına imkan verecek yeni teknoloji, yazılım ve süreçler üretmektir” dedi.

Sektörün en geniş ürün gamına sahip olan Xerox’un ürün çeşitleri arasında birbirinden farklı siyah-beyaz ve renkli masaüstü lazer ve katı mürekkepli yazıcılar, tarayıcı ve faks cihazları, çok fonksiyonlu ofis ürünleri, yüksek kapasiteli dijital baskı sistemleri, bu ürünler ile ilgili yazılım çözümleri ve servisler yer alıyor. Xerox, sunduğu yenilikler ve teknolojiler ile müşterilerinin iş akış süreçlerini yönetirken, doküman yönetimi ihtiyaçlarını da istenilen şekilde karşılıyor.

-XXX-