Xerox Color 1000’in ilk adresi Bursa

Xerox’un IPEX 2010’da tanıtımını yaptığı Xerox Color 1000’i ilk satın alan Türk firması Bursa’dan Zeno Ozalit oldu.

Xerox Color 1000, ayrı bir işleme gerek duyulmadan baskı esnasında kısmi ve değişken lak atabiliyor. Xerox Color 1000 tam renkli baskı sistemi, ara renk tonlarını ve ince ayrıntıları sıra dışı bir görüntü kalitesi ile basıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un yüksek kapasiteli tam renkli dijital baskı ürünlerinin Türkiye’deki yaygınlığı artmaya devam ediyor. Xerox’un ürün gamına en son eklediği dijital renkli baskı sistemi, Xerox Color 1000’e Türkiye’de ilk sahip olan şirket Bursa’da faaliyet gösteren Zeno Ozalit oldu.

Zeno Ozalit Copy Center Genel Müdürü Metin Alp yaptığı açıklamada; “Xerox Color 1000 baskı sisteminin sunduğu ileri düzey baskı teknolojisi sayesinde, hizmet yelpazemizi genişleterek müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğiz. Sunacağımız yeni uygulamalarla yeni iş fırsatları yakalayıp, hem firmamıza hem de Bursa’daki dijital baskı sektörüne katkı sağlayacağız. Bu yatırımla, Bursa’yı dijital baskı açısından ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Benzerlerinin aksine oldukça küçük bir tasarıma sahip olan ve her ölçekteki baskı merkezinin yerleşim planında kolayca yer bulabilen Xerox Color 1000 tam renkli baskı sistemi, ayrı bir işleme gerek duyulmadan baskı esnasında kısmi ve değişken lak atabiliyor. Ara renk tonlarını ve ince ayrıntıları mükemmel şekilde basabilen Xerox Color 1000, yüksek görüntü kalitesi, esnek sonlandırıcı seçenekleri ve kolay kullanımı bir arada sunuyor. Baskı hızı saatte 6.000 sayfaya kadar çıkan Xerox Color 1000, 330mm x 488mm ebatlarına kadar büyüklükteki, 55 gr- 350 gr arası ağırlıktaki medyalara baskı alabiliyor. Yeni Xerox Color 1000 baskı sistemleri, EA Kuru Mürekkep Teknolojisi sayesinde de, çevreci ve çok kaliteli bir baskı imkanı sunuyor.

Xerox Color 1000 baskı sistemi ile önerilen Xerox Artı Verimlilik konsepti (Xerox Productivity Plus service), ürünün 7 gün 24 saat performansını kontrol altına alıyor. Önerilen sistem kapsamında kullanıcıya detay eğitim, servis yazılımına erişim ve kullanımı kolay sistem arayüzü sağlanıyor. Mekanik aksam, kullancının özellikle rutin değişmesi gereken parçalara kolay müdahelesine uygun olduğundan, müşterinin servis ihtiyacı azalıyor ve makineden gelen durum bilgisine göre sistem performansı optimize edilebiliyor.

Bursa’da 2000’li yılların başından itibaren hizmet vermeye başlayan Zeno Grubu, Bursa ve çevre illerinde açık hava reklam alanlarının işletmecisi konumunda bulunuyor. Zeno Ozalit olarak; dijital baskı, plan kopya, promosyon ürünleri, tekstil ürünleri ve iç-dış mekan baskı uygulamalarında Bursa ve çevresine hizmet veriyor.

-XXX-