Şahin Ozalit Xerox ile hedef büyütüyor

Şahin Ozalit, dakikada 288 sayfa baskı hızıyla tek geçişte önlü arkalı baskı yapabilen Xerox Nuvera EA 288 ile yüksek kapasiteli işlere imza atmak istiyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Türkiye’de yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırıyor. Baskı ve kopyalama sektörünün deneyimli firmalarından Şahin Ozalit, Xerox Nuvera EA 288 kullanmaya başladı. Türkiye’nin en önemli baskı merkezlerinden Şahin Ozalit, kişisel baskıdan devlet ihalelerine kadar gerçekleştirdiği birçok değişken boyuttaki işlerde, Xerox teknolojisini tercih ediyor. Son olarak Xerox Nuvera EA 288’in kurulumunu gerçekleştiren Şahin Ozalit, özellikle kamu kurumlarından alınan ihalelerle gücünü arttırdığını belirtiyor.

Xerox ürünlerinin baskı teknolojisinde gelinen son noktayı temsil ettiğini söyleyen Şahin Ozalit Firma Sahibi Hamza Şahin; “Bir firma büyümeyi düşünüyorsa doğru tedarikçi ve doğru partnerleri seçmek zorunda. Dikkat etmesi gereken şey sadece makine olmamalı. Özellikle baskı merkezlerindeki makineler duramaz. Bunun için yedek parça temin etme hızı yüksek ve teknik servis donanımı güçlü olan, iyi teknisyenlerle çalışan firmalar öncelikli tercih edilen tedarikçiler olmalı. Xerox şu aşamada en iyisi. Bizi Xerox’a yönlendiren BNK Teknoloji oldu. BNK’nın bize kazandırdığı sinerji ile Xerox’la başarılı bir iş ortaklığı oluşturduk. Xerox’la çalışmaktan mutluyuz.” dedi.

Teknolojinin ilerlemesiyle, müşteri taleplerinde de değişiklikler olduğunu söyeleyen Hamza Şahin, değişken veri baskısında artış olduğunu belirtti. Hamza Şahin, bu neden dolayı özellikle çift taraflı baskı ve değişken veri baskısında teknolojide gelinen son nokta olan Xerox Nuvera EA 288’i tercih ettiklerini söyledi. Hamza Şahin; “Sadece Nuvera EA 288’de değil Xerox’un tüm teknolojilerinde değişken datayı basmak çok kolay, bu da Xerox’un en önemli avantajlarından biri. Biz makineden önce değişken veri programını aldık. Ben o zaman kararsız kalmıştım, bugün görüyorum ki doğru şey yapılmış. Bu yatırımla birlikte işimiz açıldı” dedi.

Şahin Ozalit Firma Ortaklarından Ezgi Şahin ise, bundan sonraki yatırımlarının Xerox iGen4 olacağını söyledi. Ezgi Şahin; “iGen4, iş kapasitesinin artışıyla birlikte ihtiyaç haline gelecek, yüksek kapasiteli bir makine. Böyle büyük bir yatırımı, Xerox ve BNK’dan alacağımız destek sayesinde gerçekleştirebiliriz. Xerox ve BNK’nın, daha önceki sözleşmelerimizde olduğu gibi; IT desteği, altyapı desteği, her türlü sarf malzemesi desteği gibi hizmetleri ile yatırım yaparken kendimizi daha güvende hissetmemizi sağlayacaktır” dedi.

Dijital ve Ofset Bir Arada Kullanılıyor
Sektörür durumu hakkında değerlendirmede de bulunan yapan Hamza Şahin, sektörde dijital ve ofsetin entegre bir şekilde kullanılmaya başlandığını söyledi. Hamza Şahin; “Şu anda gidiş, dijitalle ofseti yanyana getiriyor. Öyle bir noktaya gidiyoruz ki, ofset tarafı bizim pazar payımızdan pay alıyor. Biz ofsete yöneldikçe, değişken data programlarını kullandıkça matbaadan pay alıyoruz. Karşılıklı bir etkileşim var. Sonuçta güçlü bir matbaacı dijitali de yanına alıp çalışmak durumunda. Güçlü bir dijitalci de ofseti yanına alıp çalışmak durumunda” dedi.

Hamza Şahin; sektör temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Profesyonel Ozalit Fotokopi İşletmecileri Derneği (Pofider) hakkında da bilgi verdi. 2008 yılında kurulan derneğin resmi olarak 72 üyesi bulunuyor. Hamza Şahin, derneğin kuruluşu gereği doğal olarak bütün kopyalama/baskı merkezlerini üye olarak kabul ettiklerini ancak personel sayısı, makina sayısı, yaptığı işin kalitesi, mekanı gibi belirli üye olma kriterlerinin olduğunu belirtiyor.

Şahin Ozalit 1985 yılında Hamza Şahin tarafından kuruldu. Kurulduğu yıldan itibaren kırtasiye ve ozalit işini birlikte yürüten Şahin Ozalit, bugün en çok tercih edilen baskı merkezlerinden biri konumunda.

-XXX-