Reis Dijital’den Xerox iGen4 atağı

Reis Dijital, dijital baskı yatırımına Xerox iGen4 ile devam ediyor.

Reis Dijital, dünyanın en ileri dijital baskı sistemi Xerox iGen4 yatırımı ile iş potansiyelini yüzde 50 oranında arttırmayı hedefliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un en üst düzey dijital baskı sistemi Xerox iGen4’ün, Türkiye’de kullanımı yaygınlaşıyor. Xerox iGen4’ü bünyesine katan baskı merkezleri arasına, İstanbul’da dijital baskı alanında faaliyet gösteren Reis Dijital’de katıldı. Reis Dijital, bünyesinde kurulan Xerox iGen4 ile iş potansiyelini arttırmayı hedefliyor.

2007 yılında Xerox iGen3’ü satın alarak sektörde önemli bir yere geldiklerini ve rakiplerinden farklılaştıklarını belirten Reis Dijital Genel Müdürü İbrahim Köseoğlu, yatırımlarının faydalarını çoğaltmak için Xerox iGen4’ü satın aldıklarını söyledi. İbrahim Köseoğlu; “Xerox iGen3 ile yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz ve dijital baskının, sektörümüzün geleceği olduğunu çok iyi anladık. Hem yeni iş fırsatları elde etmek hem de kurumlara ve kişilere özel uygulamalara ağırlık vermek için Xerox iGen4’ü satın almaya karar verdik. Xerox iGen4 ile iş potansiyelimizin yüzde 50 oranında artmasını bekliyoruz” dedi.

Xerox’un servis desteğinden ve baskı kalitesinden çok memnun olduklarını söyleyen İbrahim Köseoğlu, Xerox teknolojisini takip etmenin dijital baskı alanındaki tüm yenilikleri de takip etmek olduğunu belirtti. Xerox’un yeni teknolojileri Türkiye’ye getirmesiyle, müşterilerine en iyi makinelerle hizmet verebildiklerini söyleyen İbrahim Köseoğlu, Xerox’un teknik desteğinden çok memnun olduklarının da altını çizdi.

Dünyanın en ileri dijital baskı sistemi ünvanına sahip olan Xerox iGen4, ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6.600 tabaka 4 renk baskı hızı sunuyor. Gelişmiş teknolojisi ile iş verimliliğini yüzde 35’lere kadar artırabilen Xerox iGen4, yüksek baskı hızı, çok ekonomik baskı maliyeti ve çarpıcı baskı kalitesi ile özellikle birebir pazarlama ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretmek isteyen firmalara önemli faydalar sağlıyor. Xerox iGen4, genişliği 364 ile 572 mm, ağırlığı 60 ile 350 gram arasındaki pek çok medya üzerine baskı yapabiliyor. Toplam kağıt kapasitesi 80.000 sayfaya varan Xerox iGen4 ile yoğun baskı hacimli 12 farklı iş emri tek bir seferde verilebiliyor. Üzerinde yaklaşık 400 ayrı teknolojik patent bulunan ve kuru mürekkep kullanan Xerox iGen4’ü oluşturan parçaların yüzde 97’den fazlası geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşuyor.

İstanbul’da 1977 yılında Reis Kağıtçılık olarak kurulan, 2005 yılından bugüne dijital baskı alanında faaliyet gösteren Reis Dijital; broşür, katalog, kartvizit, kişisel davetiye gibi birçok dokümanın basımını gerçekleştiriyor.

-XXX-