Gaziantep’te baskı sektörü büyüyor

Yeşim Copy, yüksek kapasiteli renkli baskı sistemi Xerox DocuColor 5000AP’yi Gaziantep’e getirdi.

Gaziantep’in ilk yüksek kapasiteli renkli dijital baskı sistemlerinden birine sahip olan Yeşim Copy, kurumsal firmaların yüksek hacimli işlerini Gaziantep dışına çıkartmamayı hedefliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Türkiye’de ürünlerinin yaygınlığını arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden Gaziantep’te faaliyet gösteren Yeşim Copy, yüksek kapasiteli baskı işleri için Xerox teknolojisini tercih etti. Xerox DocuColor 5000AP’yi satın alan Yeşim Copy, bu yatırımıyla Gaziantep’in ilk yüksek kapasiteli baskı sistemlerinden birine sahip oldu.

Xerox’un üstün teknolojisi ve tartışmasız kalite anlayışına güvendikleri için Xerox DocuColor 5000AP’yi tercih ettiklerini söyleyen Yeşim Copy Firma Sahibi Yeşim Bencan; “Dijital baskı pazarı gün geçtikce genişleyen bir pazar. Bundan 10 yıl öncesinde şu an ki kapasiteleri hayal bile edemezdik. Sanayi ve nüfus büyümesinde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olan Gaziantep’te baskı işleri de büyümeden payını alıyor. Ancak bu büyümeye rağmen, şehirdeki kurumsal firmaların işlerini Gaziantep dışına göndermeleri bizim için sorun teşkil ediyor. Biz büyümeye uygun yatırımlarımızı yaparak, şehir dışına giden işleri Gaziantep içinde tutabilmeyi hedefliyoruz ” dedi.

Şehirdeki ilk yüksek kapasiteli renkli baskı sistemlerinden birine sahip olmanın ticari olarak avantaj olduğunu söyleyen Yeşim Bencan, Xerox DocuColor 5000AP ile iş hacimlerini genişlettiklerini belirtti. Yeşim Bencan; “Bu yatırımı yaparken başlangıçta çok tedirgin olduk. Ancak makinenin kapasitesini, kalitesini ve iş akışını görünce geç kalınmış bir yatırım olduğunu anladık. İlk olmanın avantajlarını da ticari olarak gördük zaten. Önümüzdeki dönemlerde de yeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Yolumuza Xerox ile devam edip, Xerox’un dijital baskı konusunda daha kapasiteli makinelerine sahip olmak ve bu makinelerden aldığımız destekle yeni şubeler açmak istiyoruz.” dedi.

Xerox’un çeşitli bağımsız kuruluşlardan ve sektörel yayınlardan ödül alan Xerox DocuColor 5000AP, dokümanların ağırlığına bakmadan dakikada 50 sayfa basabiliyor. Ağırlığı 300 grama kadar olan dokümanları otomatik olarak çift taraflı basabilen Xerox DocuColor 5000AP, benzerleri arasında en verimli makine olma özelliğine sahip. Xerox DocuColor 5000AP baskı sistemi, 2400 x 2400 dpi baskı çözünürlüğünde kusursuz renk kalitesi sunuyor. Ağırlığı 60 ile 300 gram arasındaki kağıtlara rahatlıkla baskı alabilen Xerox DocuColor 5000AP’nin baskı alanı, 182 x 182 mm’den 320 x 488 mm’ye kadar değişiyor.

Gaziantep’te 2000 yılından beri hizmet veren Yeşim Copy, şehrin dijital baskı konusunda lider firmalarından biri. İki şubesi ile kurumsal ve perakende müşteri grubuna hizmet veren Yeşim Copy; grafik tasarım hizmetleri, tekstil üzerine baskı ile kağıt üzerinde düşünülen her türlü baskıyı müşterilerine sunuyor.

-XXX-