IDC: Xerox liderliğini sürdürüyor

Xerox, IDC’nin yayınladığı “Baskı Hizmetleri Yönetimi” 2010 pazar raporuna göre baskı hizmetleri pazarındaki liderliğini sürdürüyor.

IDC’nin raporuna göre Xerox baskı hizmetleri yönetimi ile şirketlere yüzde 30’a varan maliyet tasarrufu sağlarken, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki yaklaşımlarıyla da müşterilerine katma değer sağlıyor.

May 25, 2010 Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından lider gösterilmeye devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi IDC tarafından yapılan “Baskı Hizmetleri Yönetimi 2010” raporunda Xerox, bir kez daha pazar lideri gösterildi. IDC Xerox’u, stratejik vizyon ve uygulama yeteneğindeki yüksek başarısından dolayı lider olarak konumlandırdı.

IDC bu raporu, dış kaynak yolu ile doküman yönetimi hizmeti alan müşterilerine, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri değerlendirmek üzere hazırlıyor. IDC’nin hazırladığı raporda, ofis donanım, tedarik, servis ve toplam baskı yönetimi konularında hizmet veren şirketler değerlendiriliyor, yapılan analizler sonucunda firmalar, vizyon ve faaliyetlerine göre sınıflandırılıyor.

Xerox Global Servisler Başkanı Stephen Cronin, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Baskı yönetimini tanımlamak ve uygulamak için pek çok yol vardır. Xerox sunduğu hizmet ve yaklaşımlarla, müşterilerine kendini ispatlamıştır. Xerox, müşterilerinin iş süreçlerini geliştirmesi ve verimli sonuçlar alabilmesi için mevcut kalite standartlarını korurken, bu standartları daha yüksek seviyelere çıkarmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Hazırlanan raporda, başarılı bir baskı hizmetleri yönetimi için, hizmet veren firmada dikkat edilmesi gereken özellikler çok sayıda kullanıcı deneyimi, müşteri hizmetlerine odaklanma, sürekli maliyet yönetimi ve sorumluluğu, çok yönlü tedarikçi yaklaşımı, satış ve distibütör esnekliği, inovasyon sorumluluğu ve bugüne kadar gösterdiği performans olarak sıralandı. Hazırlanan raporda, Xerox’un baskı hizmetleri yönetimi ile maliyetleri yüzde 30 azaltırken, verimliliği ve çevresel sürdürülebilirliği arttırdığı belirtildi.

Xerox’un baskı hizmetleri yönetimi portföyü içinde, küçük ve orta boyutlu işletmelerden global çapta hizmet veren büyük işletmelere kadar on binlerce firma bulunuyor. Procter&Gamble, Reuters, Enterprise Rent-A-Car, Dow Chemical ve KeyCorp gibi dünyaca ünlü firmalar, baskı hizmetleri yönetimi alanında Xerox’tan danışmanlık hizmetleri alıyor. Xerox, verdiği global doküman yönetimi hizmetleri ile şirketlerin müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini artırmasına, sabit giderlerini ve stok maliyetlerini azaltmasına, çevreye duyarlı hızlı bir iş akışı sağlamasına yardımcı oluyor.

-XXX-