Ofis kağıdında Avrupa’nın en iyisi

Opticom isimli uluslararası araştırma şirketi tarafından 7 Avrupa ülkesinden 4000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Xerox, Avrupa’nın en iyi ofis kağıdı markası seçildi.

Mar 11, 2010 Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, baskı teknolojilerinin yanı sıra ofis kağıdı olarak da en iyi marka gösteriliyor. Uluslararası araştırma şirketi Opticom tarafından, tanınmış ofis kağıdı markalarının karşılaştırıldığı araştırmada Xerox, Avrupa’nın en iyi ofis kağıdı markası gösterildi. Aynı zamanda dünyanın en büyük ofis kağıdı tedarikçisi olan Xerox’un ofis kağıtları, kağıt yapılmak üzere oluşturulan özel alanlarda yetiştirilen ağaçlardan üretiliyor.

Opticom’un marka değerini belirlemek amacıyla araştırmada kullandığı “Marka Değeri Endeksi”, stratejik markalamaya yönelik bir yaklaşım. Bu yaklaşımda her bir ofis kağıdı markasının değeri, lider markaların birbirleriyle karşılaştırılması ile ölçülüyor. Her bir markanın başarısı; yardımsız hatırlama, akla gelen ilk marka, kalite ile ilişkilendirme ve marka sadakatinden oluşan, markalamanın 4 ana faktörünün değerlendirilmesine göre belirleniyor.

Xerox Türkiye Ofis Malzemeleri Operasyon Müdürü Ergu¨n Kurt konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Xerox, pazardaki en geniş kağıt ürünü portföyüne sahip firmadır. Xerox ofis kağıtları, baskı kalitesini en iyi yansıtan ve baskı cihazlarının performansını destekleyen ve onların verimli kullanılmasını sağlayan kağıtlardır. Tüketicilerin kağıt deyip geçmemeleri, doğru ve iyi kağıt kullanarak baskı cihazlarının performansını ve dayanıklılığını artırmaları gerekir” dedi.

Ofislerde kullanılan baskı cihazlarının teknolojilerine göre kullanılması gereken ofis kağıdı türü de değişiyor. Örneğin inkjet, lazer veya ofset tabanlı makinelerde farklı tiplerde kağıtların kullanılması gerekiyor. Çünkü her bir ayrı teknoloji, başta ağırlık olmak üzere farklı özelliklerde kağıt tipi istiyor. Yanlış kağıt kullanımı kağıt sıkışmalarına, baskı makinesinin kafasının kirlenmesine ve dolayısıyla kullanılan ürünün sıklıkla arıza vererek, bozulmasına neden oluyor. Doğru kağıt kullanımı işin kesintiye uğramasını engelliyor ve ofis verimliliğini artırıyor.

1973 yılında sektörün ilk geri dönüşümlü (recycle) kağıdını üreten Xerox, kurulduğu günden bugüne çevreye duyarlı üretim anlayışını devam ettiriyor. Bunlar arasında geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü, tek ağaçtan iki kat daha fazla kağıt üretilmesini sağlayan “High Yield” ofis kağıdı ve üzerindeki basılı bilgileri 24 saat içinde kendi kendine silerek, bir ofis kağıdının tekrar tekrar kullanılmasını sağlayan “Silinebilir Kağıt” buluşu, Xerox’un bu konudaki duyarlılığını gösteren çalışmalar arasında yer alıyor.

-XXX-