Doküman yönetimi pazarı büyüyor

Dünyanın önemli araştırma şirketlerinden NelsonHall tarafından yayınlanan “Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013” raporunda, pazarın 2013 yılında 45 milyar dolara ulaşacağı açıklandı. Raporda Xerox, bu pazarda dünya lideri olarak gösterildi.

Mar 02, 2010 İş süreçleri ve doküman yönetimi konusunda dünyanın lider şirketi Xerox, NelsonHall araştırma şirketi tarafından açıklanan raporda doküman hizmetleri pazarında lider olarak gösterildi. “Doküman Yönetimi Pazar Tahmini: 2009-2013” raporuyla, Xerox’un baskı hizmetleri ve doküman yönetiminde dış kaynak kullanımı konularındaki başarısı onaylandı.

İş süreçlerinin yönetimi konusunda uzman ve dış kaynak kullanımı ile ilgili özel araştırmalar yapan NelsonHall, ulusal ve global iş süreçleri yönetimi aktivitelerini takip ediyor. NelsonHall’ın hazırladığı doküman yönetimi hizmetleri raporu; baskı servisleri yönetimi, gelen belge hizmetleri, dışarıya giden belge ve dokümanlarla, dışarıya gönderilmek üzere basılan doküman hizmetlerini kapsıyor. Raporda Xerox doküman yönetimi hizmetlerinde dünya lideri olmasının yanı sıra; Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik ülkeleri için ayrı ayrı yapılan listelerde de en üst sıralarda yer alıyor.

Xerox Global Servisler Başkanı Stephen Cronin yaptığı açıklamada, “Maliyetleri düşürmekten müşteri sadakati sağlamaya kadar birçok getirisi olan iyi bir doküman yönetimi stratejisi, şirketlerin iş önceliklerinin üstesinden gelmelerine yardım edebilir. NelsonHall’ın araştırmasının sonuçları, Xerox hizmetlerini müşteriler tarafından onaylandığını ortaya koymasının yanı sıra, müşteriler için uzun dönemli büyüme sağlayacak iş süreçleri teknolojisi ve yaklaşımlarının neler olması gerektiğini de belirtmektedir” şeklinde konuştu.

Xerox iş süreçleri ve doküman yönetiminde dünya lideri olarak, şirketlere baskı yönetimi hizmetleri vermekle birlikte, baskı alt yapılarını optimize etmekte de yardımcı oluyor. Xerox bu hizmetleriyle, şirketlerin gelirlerini arttırıyor, maliyetlerini düşürüyor, iletişim ve iş süreçlerini kolaylaştırıyor. Xerox’un geçtiğimiz aylarda dünyanın lider iş süreçleri yönetimi şirketi ACS’yi satın almasından sonra, dış kaynak hizmetlerinin kapsamı ve içeriğinin çok daha zenginleşmesi bekleniyor. ACS’nin Xerox’a katacağı yeni ürün, hizmet ve servislerle Xerox’un iş süreçleri ve doküman yönetimi pazarındaki payının da ciddi bir oranda artması bekleniyor.

Xerox 2009 yılında Gartner’ın “Magic Quadrant” raporu ve Quocirca Raporu’nda baskı hizmetleri yönetiminde dış kaynak kullanımı pazarında lider olarak gösterilirken; Brown-Wilson Araştırma Grubu’nun “Black Book of Outsourcing” adlı referans raporunda da doküman süreçlerinde dış kaynak kullanımı pazarında lider olarak gösterildi.

-XXX-