Xerox 2009 yılına 350 ödül sığdırdı

Dünyadaki çeşitli bağımsız kuruluşlar ve sektörel yayınlardan 2009 yılı genelinde 350’nin üzerinde ödül alan Xerox, yılı Buyers Laboratory Inc.(BLI) tarafından verilen “IT Dostu Üstün Başarı Ödülü” ile kapattı.

Şub 01, 2010 Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un, 2009 yılında yenilikçi teknolojileri, güvenilir ürün ve hizmetlerine yönelik dünya genelinde 350’den fazla ödül aldı. Xerox’un ürün ve çözümleri, bu kuruluşlar tarafından yenilikçilik, toplam ürün kalitesi, performans, verimlilik, güvenilirlilik, kullanım kolaylığı, görüntü kalitesi gibi pek çok kritere bakılarak değerlendirildi.

Xerox’un 2009 yılındaki son ödülü, sektörün önde gelen kurumlarından bağımsız test laboratuvarı Buyers Laboratory Inc.(BLI) tarafından Aralık ayında verilen“IT Dostu Üstün Başarı Ödülü” oldu. Xerox, teknolojik yenilikleri ve müşterilerine en iyi teknolojiyi sunması dolayısıyla bu ödüle layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl içinde, sektörün önde gelen analistleri, araştırma firmaları ve teknoloji yayınları tarafından Xerox’un pek çok ürün ve çözümleri ödüllendirildi. Xerox Phaser 7500 ve bu makinada kullanılan “Renk Dili teknolojisi “En İyi Baskı ve Görüntü Ürünü” olarak Everything Chanell tarafından “Yılın Teknik Yeniliği” ödülünü aldı. Xerox FreeFlow otomasyon yazılımı ise, Dijital Görüntüleme Pazarlama Derneği (DIMA) tarafından “Yenilikçi Dijital Ürün Ödülü”ne layık görüldü. Yeni ColorQube 9200 Serisi katı mürekkep çok fonksiyonlu yazıcıya (MFP), BLI tarafından “Global Üstün Başarı Ödülü” verilirken; Xerox iGen4’de yılın en büyük grafik iletişim etkinliği Print 09’da “Herkes Tarafından Görülmesi Gereken Geleceğin Baskı Ürünü” ödülünü aldı.

2009 yılı boyunca, Gartner, PCMag.com, PC World, Macworld, DIMA, DM gibi sektörün önemli araştırma firmaları ve teknoloji yayınları tarafından ödüllendirilen ürünler arasında Xerox DocuShare, Xerox Phaser ve Xerox WorkCentre ürün ailesinde yer alan yazıcı, tarayıcı, çok fonksiyonlu ofis cihazları, ofis yazılımları da bulunuyor. Bununla birlikte Xerox, 2009 yılında, bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan “Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2009” raporunda lider gösterildi. Xerox’un doküman yönetiminde dış kaynak hizmeti de pek çok saygın kurum ve yayın tarafından ödüle layık görüldü.

Xerox, ayrıca bilgi yönetimi, yenilik, kültürel çeşitlilik, etik değerler, sosyal politikalar, doğa dostu çevresel programları ile çeşitli kuruluşların beğeni ödüllerini aldı. Xerox ödüllü ürünlerini, 2010 yılı içinde San Francisco MacWorld, Washington FOSE, Philadelphia AIIM/On Demand, Birmingham IPEX ve Chicago Grah Expo gibi çeşitli sektörel etkinliklerde incelemeye sunacak.

-XXX-